| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Traupio pagrindinė mokykla - Comenius mokykla
2009.10.04
Image
 
Traupio pagrindinė mokykla jau nuo 2005 metų - Comenius mokykla. 2005-2008 metais buvo vykdomas trejų metų projektas „Tavo gimtinės takas“ kartu su Lenkijos Olsztyno, Prancūzijos Hemo ir Italijos Capo d‘Orlando mokyklomis. 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2009.10.04 )
Skaityti toliau...
 
Šalia trijų upių santakos - Traupis
2009.08.07

Image

 

  Raimondas Guobis Dešiniajame Nevėžio krante yra Traupio miestelis, garsėjantis Traupio botanikos daržu, kurį sukūrė tuometinis mokyklos direktorius, o dabar – Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius. Iki rajono centro Anykščių – 27, iki Troškūnų ir iki Raguvos – 11, iki Kavarsko – 16 kilometrų. 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2021.03.11 )
Skaityti toliau...
 
Žiurlių kaimą slegia nelaimių šešėlis
2009.03.27

 

Image

 Valstybės saugomas kultūros paveldo objektas – Žiurlių malūnas – jo savininkei Zitai Lukšienei nebereikalingas. 

 

 1912 metais bene aukščiausioje kaimo vietoje dvarininkas Kušnerevičius pastatė iš akmenų ir raudonų plytų vėjo malūną. Įspūdingas statinys ėjo iš rankų į rankas, kol tapo Juozo Lukšės nuosavybe, dėl kurios, tikėtina, jis pats su šeima atsidūrė Sibire. Malūną sovietai nusavino, prie jo pristatė lentpjūvę, tačiau vėliau priestatą nugriovė, o apie 1958-uosius – ir malūno „kepurę“. J. Lukšės giminė apie 1994-uosius malūną atgavo, pradėjo juo rūpintis, tačiau šalia malūno gyvenęs Vilius Lukšė prieš keletą metų neaiškiom aplinkybėm Anapilin iškeliavo, buvo rastas prigėręs per kaimą tekančiame Nevėžyje, o vienai likusiai Z. Lukšienei, savaime suprantama, buvo ne pagal jėgas rūpintis senojo malūno ne tik kad remontu, tačiau ir saugojimu. 

Skaityti toliau...
 
Moterų poetas patarė nesivyti
2009.02.18

Antradienį Anykščių koplyčioje 60-metį šventęs prie Traupio gyvenantis poetas Povilas Kulvinskas anykštėnams surengė poezijos vakarą, kuriame skambėjo eilės motinai, tėvynei, madonai bei Vasilijui Tiorkinui ir Marytei Melnikaitei.

   Apie 30 vyresnio amžiaus anykštėnų susirinko pasiklausyti P. Kulvinsko eilių, kurios buvo skaitomos Anykščių koplyčios požemyje. Poetą pristatė anykštėnas Albertas Petronis, kuris P. Kulvinską prilygino „šviesuliui, kuris praskaidrins nelengvą mūsų kasdienybę”. A. Petronis susirinkusiems trumpai nupasakojo P. Kulvinsko biografiją – gimė Raguvoje, sovietų kariuomenėje tarnavo tanko vadu, baigė J. Miltinio teatro studiją, įkūrė Birštone teatrą, pastatė 10 spektaklių, atleistas už antitarybinę veiklą, vėliau reiškėsi kaip skaitovas, surengė 1500 susitikimų, išleido 15 knygų.  

 

Image
Jubiliejų šventęs poetas Povilas Kulvinskas anykštėnams pristatė 15-ąją savo knygą „Žmogaus meilė“.

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2009.02.18 )
Skaityti toliau...
 
Kiekvienam – skirtinga startinė pozicija
2008.11.09
 VL žurnalistė Irma Dubovičienė

Tomas Baravykas į miestą gabena ne tik morkas, bet ir raugintus kopūstus. Autorės nuotraukos.

Image 

      Pasakojimas apie šiais metais geriausiais Utenos apskrityje išrinktus jaunuosius ūkininkus.

      Respublikiniame konkurse „Inovatyvus jaunojo ūkininko ūkis 2008“ šiemet dalyvauja, deja, ne visa Utenos apskritis, o tik Anykščių, Utenos ir Molėtų rajonai. Zarasų ir Ignalinos rajonų savivaldybės konkurso nespėjo organizuoti dėl objektyvių priežasčių.

Stiprus daržininkystės ūkis

      Tomas Baravykas ant žemės jaučiasi tvirtai. Prieš trejus metus iš tėvų perimtą pavyzdingą ūkį (net du kartus, 2002 ir 2004 m., išrinktą Metų ūkiu) Tomas dar labiau sustiprino ir optimizavo, išplėtė daugiau nei trigubai. Dabar ūkio valdos driekiasi net 320 ha plote (nuosavos – tik 40 ha). Anykščių rajone tai didžiausias daržininkystės ūkis.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2008.11.10 )
Skaityti toliau...
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 Kitas > Paskutinis >>

Resultai 55 - 63 iš 64
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt