| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Levaniškiečiai šventė Jonines
2009.07.01


Image

 

 Atėjo Joninių naktis,
Paparčio žiedas vėl pražys.
Eisim mes tamsiu keliu,
Ieškosim jo iki paryčių.Keliaudama vasaros dangumi vis aukščiau kyla saulutė, o žmones džiugina vis tirštesnė laukų žaluma, vis ryškesniais gėlių žiedais mirguliuojančios pievos.Ateina trumpiausios metų naktys, o kartu ir gražiausia vasaros šventė – Joninės, dar vadinama Rasomis , Kupolinėmis. Tai -gamtos šventė, švenčiama gamtoje ir su gamta.

Į Levaniškių bendruomenės ,,Abipus Nevėžio‘‘organizuojamą Joninių šventę gausiai ir noriai rinkosi kaimo gyventojai. Šventės vedėjai Jurgita Verikienė ir Laimis Barauskas supažindino visus su Joninių papročiais, tradicijomis ir burtais. Atėjusieji į šventę, prie vartų buvo apšlakstyti vandeniu, kad patekę į šventės pasaulį, būtų švarūs dvasiškai, ir galėtų tapti tikrais dalyviais. Skambėjo palinkėjimai Janinoms ir Jonams, buvo iškilmingai uždegta Joninių ugnis, o gerokai sutemus ir -Joninių laužas. Dalyviams teko spėlioti kokiais vardais vadinami kitų šalių Jonai, daužyti puodynę užrištomis akimis, atspėti vaistažolių pavadinimus ir pasakyti kokias ligas jos gydo, pinti vainikėlius ir juos mėtyti, dalyvauti estafetėse su maišais, dainuoti dainas apie Jonus, ir žinoma ieškoti paparčio žiedo.
Šventė baigėsi saulės sutikimu: pakilo žėruojanti saulė – ji tarsi šoka ir spalvomis mainosi, ji - šviesos deivė, žmonių, augalų ir gyvūnų globėja.

 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 

Parengė Daiva Tolušytė 

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2009.07.01 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Traupis.lt