| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Traupis sukvietė bendradarbiavimo partnerius
2009.11.16

Image 

 

Šiomis dienomis Traupyje (o ir kitose Anykščių rajono vietovėse) skambėjo lenkų, švedų, prancūzų, graikų kalbų žodžiai. Visi tie, kas žino apie sėkmingai Traupio pagrindinėje mokykloje vykdomus tarptautinius projektus, šios mokyklos bendruomenės ryšius su užsienio šalių mokyklomis, tuo jau nebesistebėjo. Na, o tiems, kurie tik dabar išsamiau sužinojo apie traupiečių tarptautinį bendradarbiavimą, beliko tiktai nuoširdžiai pavydėti ir pasisemti teigiamo patyrimo.

 

Traupio pagrindinės mokyklos pedagogai ir moksleiviai nuo 2005 metų dalyvauja „Comenius“ programos projektuose ir sėkmingai bendrauja su kitų šalių mokyklų kolektyvais, vykdo bendrus projektus.

Šiuo metu traupiečiai kartu su Lenkijos, Švedijos, Graikijos, Prancūzijos mokyklomis dalyvauja bendrame projekte „Mokymasis visą gyvenimą“. Susipažinti su Traupiu ir Anykščių kraštu, pasimokyti iš partnerių sukaupto teigiamo patyrimo, aptarti tolesnio bendradarbiavimo klausimų ir susirinko į bendrą būrį kelių mokyklų atstovai.

Traupio pagrindinės mokyklos kolektyvas pasirūpino, kad svečiai nenuobodžiautų, kad tos kelios dienos, praleistos jų miestelyje, neprailgtų ir kad kitų šalių atstovai kuo daugiau Anykščių krašte pamatytų...

Šio pirmadienio rytmetį traupiečių pedagogų lydimi, Tomellilos (Švedija), Chanthi (Graikija) ir Hemo (Prancūzija) miestų mokyklų atstovai susirinko Anykščių rajono savivaldybės posėdžių salėje. (Tarp svečių nebuvo tiktai lenkų, nes tuo metu jie dar tiktai buvo kelionėje).

Susitikimo metu kalba sukosi apie bendro projekto vykdymą, bendradarbiavimo tarp mokyklų reikšmę, partnerystės svarbą. Su kai kuriomis mokyklomis (Hemo, Tomellilos) Traupio mokyklą jau nebe pirmus metus sieja tamprūs draugystės ir bendradarbiavimo ryšiai, tų mokyklų pedagogai ir moksleiviai ne kartą lankėsi Traupyje, o traupiečiai važiavo į tuos miestus. Tuo tarpu graikai dar visai neseniai įsijungė į šį projektą ir Chanthi miesto mokyklos atstovai ir Traupyje, ir Anykščiuose lankosi pirmą kartą.

Įdomi detalė. Kartu su Hemo mokyklos delegacija, vadovaujama direktoriaus Michel Point, atvažiavo ir jo žmona Vilmantė, dar taip neseniai vadovavusi Traupio mokyklai, koordinavusi šio tarptautinio projekto įgyvendinimą. Būtent tokių susitikimų metu užsimezgė pažintis, draugystė, kuri nulėmė, kad du pedagogai - prancūzas ir lietuvė -sukurtų šeimą. Šiuo metu Vilmantė Point gyvena ir dirba Hemo mokykloje, bet nepamiršta ir Traupio, toliau dalyvauja bendrame projekte...

Apie Anykščių kraštą ir čia puoselėjamas kultūrines tradicijas, turizmo objektus papasakojo svečiams rajono meras Sigutis Obelevičius, pasidžiaugęs šio bendro projekto svarba ir mokyklų sėkmingu bendradarbiavimu. Rajono mokyklas pristatė, su švietimo sistema trumpai supažindino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Dičiūnaitė.

Rajono meras įteikė užsienio šalių mokyklų atstovams anykštietiškų suvenyrų, svečiai taip pat paliko prisiminimui dovanų. 

 

Image

 

Image 

 

Vytautas Bagdonas

Anykšta, lapkričio 16 d. 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2009.11.16 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt