| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
­Traupietis – kon­kur­so „Lie­tu­vos kai­mo spin­du­lys – 2009“ fi­na­le
2010.02.24
Image
Penk­tą kar­tą or­ga­ni­zuo­tas kon­kur­sas Lie­tu­vos kai­mo spin­du­lys 2009“ tuoj pa­sieks ant­rą­jį eta­pą. Kon­kur­so ko­mi­si­ja iš vi­sų pa­siū­ly­tų kan­di­da­tų iš­rin­ko po tris kai­mo švie­suo­lius į 11 no­mi­na­ci­jų.

 

Nominacijoje „Iš kartos į kartą“ tarp trijų atrinktųjų yra mūsų rajono jaunasis ūkininkas iš Traupio Tomas Baravykas. Iš viso šioje nominacijoje buvo 8 kandidatai. Netrukus prie kaimo šviesuolių rinkimų galės prisi­dėti ir internautai. Kviečiame palaikyti savo kraštietį ir sekti naujienas interneto puslapyje www.kaimospin­dulys.lt.

Tomą Baravyką apdovanojimui pasiūlė Traupio seniūnija. 

 

                    Anykščių rajono Traupio bendruomenės narys, jaunasis ūkininkas Tomas Baravykas žinomas ne tik mūsų rajone, bet ir respublikoje.Nuo mažens gautas žemdirbystės žinias iš savo tėvelio, buvusio agronomo, vėliau jas tobulinęs žemės ūkio mokykloje, sėkmingai derina su verslumu, o naujovių semiasi seminaruose, konferencijose, radęs minutę, sėda prie interneto.

Prieš penkis metus iš tėvų perimtą pavyzdinį ūkį ( net du kartus, 2002 ir 2004 m., išrinktą „Metų ūkiu) Tomas dar labiau sustiprino ir optimizavo, išplėtęs daugiau nei trigubai. Perėmęs ūkį iš tėvų, sukūrė stiprų daržininkystės ūkį, įrengė kopūstų rauginimo cechą ir, kas svarbiausia, įdarbino dešimtį kaimo žmonių. Anykščių rajone tai didžiausias daržininkystės ūkis. Tomas aktyviai dalyvauja įvairiose ūkio modernizavimo ir žemės vystymo programose. Sumaniai organizuota veikla užtikrina ūkio gyvybingumą. Be daržovių ir bulvių, Tomas augina rapsus, javus, užsiima žolių sėklininkyste. Į Panevėžį, Vilnių, Uteną, Anykščius ūkininkas prekybininkams gabena ne tik morkas, svogūnus ar kopūstų gūžes, bet ir savo ūkyje be konservantų raugintus kopūstus. Rauginimo cechelyje dvi moterys nuolat turi darbo nuo rugsėjo iki pat gegužės pabaigos. Tomo ūkyje nuolatinį darbą randa dar bent devyni žmonės, praktiką atlieka žemdirbio profesijos besimokantys moksleiviai ( tokią teisę suteikia vadinamasis „Žaliasis diplomas“).

Ūkininkas nesikrato ir labdaros – daržovių nugabena vaikų globos namams, labdaringai valgyklai, remia bendruomenės bei seniūnijos projektus ir renginius. „ Inovatyvaus jaunojo ūkininko ūkio 2008 „ konkurse tapo 1 –sios vietos laureatu Utenos apskrityje. Jis myli savo žemę, savo ūkį, savo kaimo žmones. Juolab, kad Tomo gimtaisiais takeliaistuoj bėgios mažoji Eglutė, o šalia – mylimos žmonos Gražinos švelni ranka. Labai myli krepšinį, todėl, radęs laisvą minutę, skuba į mokyklos sporto salę, žaidžia seniūnijos krepšinio rinktinėje. 

Ir tik mūsų bendruomenės moterys kartais „pyksta“, kad vyrai jų raugtų kopūstų valgyt nenori, nes nusiperka parduotuvėje skanesnių – Tomo Baravyko raugintų.

 

 

                                                                                     

                                                                                                                                      

Jau prasidėjo balsavimas! Palaikykite Traupio ūkininką  Tomą Baravyką !

Skaitykite ir balsuokite čia

 

                                                                                     Traupio seniūnijos darbuotojai

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2010.03.29 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt