| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Traupis pristato save ir Lietuvą Olštynui
2010.03.27

  Image

 

Įsibėgėjus pavasariui, bet dar žiemai nepasitraukus iš mūsų kiemų, Traupio pagrindinės mokyklos delegacija turėjo galimybę apsilankyti Lenkijoje, Olštyne. Comenius projektas įgavo pagreitį ir jau š.m. kovo 14 - 20 dienomis įvyko antrasis bendradarbiaujančių šalių susitikimas. Lenkijoje susirinko Graikijos, Prancūzijos, Lietuvos ir Švedijos atstovai.

Olštyno spalvas ir atspalvius išvydo 6 Traupio pagrindinės mokyklos dešimtokai: Greta, Karolina, Tadas, Karolis, Julija ir Vida bei 4 šios mokyklos mokytojai: Vytautas Dausynas, Laima Bernotaitė, Daiva Dailidėnienė bei Rasa Šukienė.

Po ilgos, varginančios, visą naktį trukusios kelionės autobuse, kovo 14 dienos ankstų rytą lietuviai pasiekė Olštyno autobusų stotį. Vaikus pasitiko jų naujos lenkiškos šeimos, o mokytojai išvyko į viešbutį. Lietuvių ir švedų vaikai įsijungė į Olštyno Marijos Dabrovskos mokyklos Nr.22 gyvenimą: lankė pamokas ir dalyvavo renginiuose. Tuo tarpu mokytojai dalyvavo projekto seminaruose, pasitarimuose. Po pamokų vaikų laukė įvairios pramogos, kurias organizavo mokyklos bendruomenė ar pačios šeimos. Tad popiet vaikai nenuobodžiavo. Jie aplankė sporto muziejų, multicentrą( jame galima naudotis įvairiomis technologijomis: kurti muziką, piešti, kurti robotus ir pan.), multibiblioteką, planetariumą, vandens atrakcionų parką, kėglinę. Vaikai turėjo galimybę sudalyvauti tradicinėje Varmijos (Warmia) regiono pavasario šventėje pagal senuosius papročius. Ten taip pat teko įsijausti į keletą lenkų tautosakos ir istorijos personažų, tokių kaip Vandenis, Pavasarė, Medžioklis, karalienė Jadvyga ir karalius Jogaila, riteriai. Lietuvė taip pat turėjo galimybę prisidėti prie lenkiško, tarsi skautiško, žygio su užduotimis, kurio maršrutas tęsėsi apie 15 km. tikrame purvyne.

 Prabėgus savaitei visi lietuviai labai susigyveno su savo naujomis šeimomis, patyrė daug nuotykių bei tikrai nesigailėjo aplankę kaimyninę Lenkiją. Mūsų vaikai taip susidraugavo su lenkais, tad tikim, jog jie dar ilgai bendraus su naujais draugais, ilgėsis jų, o patirtų įspūdžių užteks ilgam.

Image

 

Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

Greta Armonavičiūtė ir Karolina Keraitytė

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2010.03.28 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt