| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
„Po meilės sparnu...“
2011.05.25
Image
 
 Ypatingai giedrą gegužės 21–osios  šeštadienį Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius organizavo pirmąją Vaikų poezijos šventę „Po meilės sparnu...“ Ji vyko  Griežionėlėse, ten, kur XIX a. gyveno šviesi,  prasmingą tautos istorijos atkarpą sukūrusi  knygnešių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių šeima.

Tarp gausybės jaunųjų skaitovų iš viso rajono dalyvavo ir Traupio bibliotekos knygučių mylėtojos: Jovita Kalibataitė, Miglė Mincytė ir Indrė Musteikytė. Gausiai susirinkusiai publikai, sutūpusiai po šimtamečiais sodybos medžiais, Miglė ir Indrė pristatė savo miestelį, padeklamavusios St. Galvydžio „Traupiečių himną“. Jovitos lūpose skambėjo gražūs žodžiai Anykščiams, kuriuos parašė levaniškietė Elena Rutkauskienė.

Įdomu buvo dalyvauti edukacinėje programoje:

 Didžiulių palikimo saugotoja muziejininkė Jolita Janukėnienė jauniesiems šventės dalyviams papasakojo apie šioje sodyboje sukauptas dvasines vertybes, parodė visas kamarėles, kur saugomos šeimos relikvijos, unikaliąją knygnešių slėptuvę. Vaikai turėjo progos pavaidinti knygnešius, slepiančius lietuvišką spaudą, žandarą ir jo pakalikus, įnirtingai naršančius draudžiamos literatūros. Kai kam buvo smalsu atsiklaupti ant žirnių, kad pajustų daraktoriškos mokyklos „bausmės saldumą“.

Bibliotekos direktorius Romas Kutka, stovėdamas greta  autentiškos Didžiulių relikvijos – jų gyvenimo laikus menančio stalelio su nerta staltiesėle -  supažindino su šios sodybos šeimininkų nuopelnais tautai, kaip biblioteka puoselėjo ir įgyvendino savo svajonę vadintis Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių vardu.

Pasibaigus šventei,  vaikai sugalvojo savo literatūrinius slapyvardžius,  žąsies plunksna įamžino ir paliko saugoti muziejui“, - rašoma www.anyksciuvb.lt

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011.05.25 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt