| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Traupiečiai aplankė Ignalinos įžymybes
2011.07.19
Image
 
Mūsų bendruomenė tęsia gražią tradiciją – 2 % paramą panaudoti pažintinėms išvykoms po lankytinas Lietuvos vietas. Šį kartą nutarėme aplankyti  ežeringąjį Ignalinos rajoną.

Pirmoji stotelė – Palūšė. Apžiūrėję pilkapio ekspoziciją, vaizduojančią žalvario amžiaus (V-VI a)kapavietę, akmens amžiaus gyvenamąjį būstą, pasigrožėję vienu seniausių medinės architektūros paminklu Lietuvoje – Palūšės bažnyčia, kurios statyboje buvo panaudotas vienintelis instrumentas - kirvis, pabraidę ir pasimaudę ežere , pasukome į kepyklą – restoraną „ Romnesa“ dalyvauti edukacinėje programoje „Šakočių kepimas“.

 Čia susipažinome su įmonės veikla, stebėjomės šakočiu – milžinu, kurio aukštis 180 cm, o svoris 45 kg. ,vaišinomės kava, arbata ir , žinoma, šakočiu. Bet įdomiausia buvo stebėti šakočio kepimą tikroje ugnies kaitroje, nes ir patys buvome įtraukti į kepimo procesą. Reikia pasakyti, kad, nors iš šalies žiūrint atrodė labai paprasta, ne visoms sekėsi vienodai, o tai sukeldavo dar didesnį susidomėjimą.

Kadangi netoliese gyvena ir dirba mūsų kraštietis Mielagėnų parapijos klebonas Marijonas Savickas, nutarėme jį aplankyti. Pirmiausia labai maloniai buvome sutikti Ceikinių seniūno ir, apžiūrėję atnaujintą bažnyčią, parapijos salę, susipažinę su seniūnijos darbais ir problemomis ,pasukome link Mielagėnų.

Tik išlipus iš autobuso, mus pasitiko Mielagėnų didžiojo varpo skambesys, ne vienai mūsų ekskursijos dalyvei sudrėkinęs akis. Klebonas Marijonas nuoširdžiai supažindino su savo valdomis: nepaprastai gražiai sutvarkyta aplinka, bažnyčia, primenančia Vilniaus Arkikatedrą, senelių globos namais, parapijos sale.

Grįždami dar užsukome į Ginučių vandens malūną ir senovinės bitininkystės muziejų, kuriame susipažinome su drevine bitininkyste, kelminiais-kaladiniais aviliais, senoviniais bitininkavimo įrankiais, ir, paragavę nuostabaus skonio medaus, pasukome į namų pusę.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, paskyrusiems 2 % paramą mūsų bendruomenei, kraštiečiui klebonui Marijonui Savickui – už nuoširdų priėmimą ir dovaną mūsų bendruomenei – kilimą, Traupio pagrindinės mokyklos administracijai, vairuotojui Vytautui, taip linksmai mus vežusiam kalneliais ir posūkiais.

 Janina Savickienė

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

Nuotraukos: D. Tolušytės

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011.07.20 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt