| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
PRO MEMORIA. KRYŽDIRBYS JONAS ANDRIŪNAS
2011.07.22

 Liepos 21 dieną, eidamas 92-uosius metus,

po ligos mirė

tautodailininkas, kryždirbys

 

JONAS ANDRIŪNAS

( 1920 – 2011)

 

   Jonas Andriūnas gimė 1920m., balandžio 14 d., Klaibūnų k., Anykščių r.  Mokėsi Traupio   pagrindinėje ir Repšėnų pradinėje mokyklose. Baigęs keturis skyrius, pasiliko ūkininkauti ir  padėti tėvui stalystės darbuose. Tėvelis Joną išmokė daryti langus, duris, statyti namus.

   1942 m. Jonas Andriūnas sukūrė šeimą, pasistatė namus Klaibūnų kaime, kur ir gyveno iki mirties. Ilgą laiką J. Andriūnas dirbo Traupio kolūkyje staliumi, daug jo triūso įdėta  statant Traupio kultūros namus, kitus objektus, daugumos Traupio ir aplinkinių kaimų gyventojų gyvenamųjų namų langai, durys, laiptai, grindys – Jono rankų darbas.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Jonas pasistatė savo sodyboje masyvų kryžių. Pasipylė gyventojų prašymai. Jono Andriūno drožti kryžiai „išdygo“ ne tik daugumos traupiečių sodybose, bet ir Pusbačkiuose, Vaidevučiuose, jo drožtas kryžius papuošė Svėdasų kleboniją.

Image

1993 m. klaibūniečiai nutarė pasistatyti savo kaimo kryžių. Žinoma, jo autorius buvo Jonas Andriūnas. Kryžius sukvietė visus kaimo žmones, buvo pašventintas kunigų St. Galvydžio, R. Kauniečio. Kasmet tapo tradicija susirinkti prie kryžiaus ir pasimelsti už klaibūniečius. Metams bėgant tradicija išblėso , bet gėlės prie šio kryžiaus nevysta niekad.

Janina ir Jonas Andriūnai užaugino keturis  vaikus, penktasis mirė dar vaikystėje. 2009 m. , palaidojęs mylimą žmoną, Jonas sunkiai išgyveno vienatvę.

Jonas Andriūnas  buvo  doras, sąžiningas, kiekvienam ištiesiantis pagalbos ranką. Jis labai mylėjo savo darbą, už ką buvo gerbiamas visų traupiečių. 2007 m. rajono meras S. Obelevičius  apdovanojo J. Andriūną padėkos raštu už liaudies meno puoselėjimą.

Nuoširdi užuojauta giminėms, artimiesiems ir visiems jį pažinojusiems.

Laidotuvės vyks liepos 23 d., šeštadienį, 12 val. Laidojama Traupio kapinėse

 Traupio bendruomenė

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2011.07.22 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Traupis.lt

Notice: Undefined property: joomlaVersion::$URL in /home/trislt/domains/traupis.lt/public_html/includes/footer.php on line 31