| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Mickūniškių gyventojus nuo depresijos gelbsti darbai
2011.08.29
Image
 

Mickūniškiai – kaimas netoli Traupio. Dar prieš dešimt metų čia kaimo ramybe džiaugėsi 32 gyventojai, šiemet jų – bent dešimčia mažiau. Naujokų Mickūniškiuose nematyti, o senbuviai džiaugiasi gyvenimu tokiu, koks jis yra.


Mickūniškiuose – laiminga vaikystė

  Image

 

Mickūniškiai – nedidelė gyvenvietė, čia nėra ir nebuvo nei mokyklos, nei kitokių svarbesnių objektų. Buvusios kažkada kapinaitės kalnelyje, bet jau seniai sunykusios, net laidojimo ženklų nelikę. Mickūniškiai – Traupio miestelio seniūnijos dalis. Todėl dažniausiai kaimo gyventojai susisiekia su šiuo miesteliu – jame yra ir seniūnija, ir mokykla, parduotuvės.

„Čia nieko nėra, nieko ir nebuvo – visos pramogos būdavo Traupyje. Ten ir mokyklą lankiau, ir į šokius nueidavau, – pasakojo Mickūniškiuose gimusi ir užaugusi, o dabar čia pat ir tris dukteris auginanti Vilma Augulytė, – kiek prisimenu, nelabai čia ir jaunimo buvo – didžiausia tuo metu buvo mūsų šeima – augome penkiese. Todėl negaliu pasakyti, kad labai nuobodžiaudavom. Dar brolis, kuris jau miręs,  turėjo daug draugų, tai kiemas pas mus šurmuliuodavo“.

Moteris sakė prisimenanti laikus, kada tėvai dirbo čia pat kolūkyje – netoliese buvo didelė ferma, kur augino telyčias. „Kaimas dabar visai sunykęs, čia dirbti nėra kur, aš pati dirbu Tomo Baravyko ūkyje, taip pat dar gaunu pašalpas už mergaites“, – apie tai, kaip gyvena, pasakojo V. Augulytė.

Pasak moters, kaime gyventi nėra blogai: vasarą nuobodu niekada nebūna, reikia tik spėti nudirbti visus darbus, tačiau pagrindinė pramoga čia – televizorius ir kompiuteris. V. Augulytė svarstė – gal tokiame nedideliame kaime gyventi ir liūdnoka, tačiau kitur kraustytis sutiktų tik dėl gero darbo pasiūlymo: „Čia mano šaknys, aš čia gimiau. Vaikystę prisimenu labai gražią – mūsų materialinė padėtis buvo sunki, tačiau buvome laimingi. Man čia gyventi gera“.

 

 


Sigita Obelevičiūtė,

Anykšta, 2011, rugpjūčio 25 d.

 

 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013.07.15 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt