| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
2008 m. PROJEKTAI
2008.04.06

„Gyvosios tradicijos tęstinumas“

 

Traupio miestelio, įsikūrusio Nevėžio upės aukštupyje, įžymybė – šv.Onos bažnyčia. Tad miestelėnų didžiausia metų šventė, švenčiama nuo seno – Oninės, kurių kasmet laukia tiek maži, tiek dideli.

 

Per šv. Onos atlaidus suvažiuoja didelis būrys kraštiečių, tarp kurių yra mokslininkų, gamtininkų, kunigų, dailininkų, poetų. Žymių kraštiečių pagerbimui ir buvo skirta pastaroji Oninių šventė. 2008 metais Oninių šventimą norima akcentuoti į gyvosios tradicijos plėtojimą: parengti šventinį koncertą, pasikviečiant meno kolektyvą; pašventinti Traupio miestelio vėliavą ir herbą; organizuoti sportines varžybas, žaidimus, atrakcionus vaikams; pagerbti seniūnijos Onutes.

Taipogi šventėje akcentuoti etno kultūros plėtojimą: surinkti istorinę medžiagą apie šv.Onos bažnyčią ir gyvųjų tradicijų plėtojimą.
Šį projektą rengia Traupio miestelio bendruomenė. 

„Stiprinkim savo sveikatą drauge“

Traupio miestelyje gyvena virš 200 gyventojų. Traupis nemažai nutolęs nuo centro ir kitų šalies miestų, todėl gyventojams problematiška vykti į miestą ir lankyti sveikatingumo centrus,treniruotes.

Miestelio gyventojai norėtų daugiau laiko praleisti drauge, užsiimant naudinga veikla. Viena iš veiklos krypčių yra sveikatos stiprinimas ir sveiko gyvenimo būdo propagavimas tarp bendruomenės narių. Šiais mechanizuotais ir automatizuotais laikais, žmogus tampa tarsi „pririštas“ prie kėdės. Mažai judantys žmonės, net ir jaunesnio amžiaus suserga įvairiomis ligomis.

Visi žinome kaip reikia reguliariai mankštintis, tik dažniausiai vienam tai daryti sunku prisiversti, greitai atsibosta. Norime reguliariai mankštintis bendruomenės salėje su bendraminčiais, pabendrauti, pasidalyti rezultatais, atsipalaiduoti nuo darbo rūpesčių, pasikviesti lektorių, kad supažindintų su sveikos gyvensenos pagrindais, propaguoti sveiką gyvenimo būdą tarp bendruomenės narių.

Projektą rengia Traupio medicinos punktas.

 „Atrask naujus horizontus“

 

2008- ieji – skaitymo metai. Atsižvelgiant į Lietuvos vyriausybės priimtą skaitymo skatinimo programą, Traupio miestelio bibliotekoje bus organizuotas vaikų vasaros laisvalaikio užimtumas, susietas su skaitymu ir informacinėmis technologijomis: rengiami kūrybiniai užsiėmimai, viktorinos, konkursai.

Tuo siekiama, kad kuo daugiau vaikų taptų potencialiais bibliotekos vartotojais, kad dalyvaudami bibliotekos organizuojamuose knygos populiarinimo ir kūrybiniuose užsiėmimuose, jie suprastų, kad knyga ir skaitymas gali teikti didelį malonumą ir pažinimo džiaugsmą, kad bibliotekoje galima atrasti naujus horizontus saviraiškai.

Projekto tikslas:

Sukurti palankesnes sąlygas vaikams, paaugliams ir jaunimui vasarą turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį bibliotekoje, organizuojant „Vasaros skaitymų programą“; tobulinti jaunųjų bibliotekos vartotojų kūrybines galias, organizuojant kūrybinius užsiėmimus ir viktorinas, pagerinti kūrybos ugdymo bazę bibliotekoje.

Projektą rengia Traupio miestelio biblioteka. 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2008.04.13 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt