| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Knyga, skirta giminės istorijai
2012.01.29
Image
 
2011 m rudenį UAB „Utenos Indra“ išleido rokiškėno Alfonso Keraičio knygą „Kur gimėm, kur augom, kur žemė šventa...“ Knygos autoriaus gimtinė – Traupio seniūnijos kaimas – Alūkėnai. Knygoje aprašoma  Blauzdžių giminės kronika, kurios  pradžia – XIX a. vidurys, o jos pamatinė asmenybė -autoriaus prosenelis  Stasys Blauzdys.

Greta giminės medžio aprašymo, knygoje atsispindi Traupio apylinkių partizaninė kova, trėmimai, kolektyvizacija.

Dažnai girdime kalbant, kad mumyse rusena protėvių dvasia.Tačiau neabejoju, kad retas kuris pasakys savo senelio ar prosenelio vardą, jau nekalbant apie tai, kad atsimintų bent vieną kitą jų gyvenimo epizodą. Kai esame jauni, savo giminės praeitimi mažai domimės, nors tada pats geriausias laikas tai sužinoti, daug gali papasakoti mūsų tėvai, seneliai. Bet kada jų nebėra, tarp gyvųjų, žvelgiant į praeitį atsiranda praraja. Tai pajutau pats, sulaukęs senatvės. Labai daug iš protėvių gyvenimo jau niekam nebepavyks atkurti, nes ant viso to nusėdęs storas užmaršties dulkių sluoksnis.

Nors gyvenimas artėja saulėlydžio link, vis dėlto norėtųsi nors truputį nušluostyti tas užmaršties dulkes ir sužinoti, kas gi buvo tie pirmieji, iš kurių išaugo plačiašakis giminės medis, savo sėklas paskleidęs ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje“ – rašo knygos autorius Alfonsas Keraitis.

 Image

Knygos autorius - Alfonsas Keraitis

(Nuotrauka paimta iš internetinės svetainės www.grokiskis.lt)

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012.01.29 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt