| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Pristatyta kraštotyrinė knyga
2012.04.13
Image
 
Balandžio 12 d. Traupio biblioteka sukvietė traupiečius ir svečius į bendruomenės salę, kur vyko Alfonso Keraičio knygos „Kur gimėm, kur augom, kur žemė šventa“ pristatymas.

Rokiškyje gyvenantis Alfonsas Keraitis knygą paskyrė gimtojo Alūkėnų kaimo bei  Blauzdžių ir Keraičių giminių  XX a. istorijai įamžinti.

Sugrįžti į praeitį ir pakeliauti gyvenimo traukiniu Alfonsą Keraitį pakvietė Traupio pagrindinės mokyklos direktorė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Janina Palikevičienė. Jos kalbėjimas su knygos autoriumi nukėlė klausytojus į  IX a. pirmos pusės ir XX a. pradžios Alūkėnų kaimo gyvenimą, šeimos tradicijas, buitį, pokario baisumus, tarybinę santvarką.

A. Keraitis entuziastingai dalijosi vaikystės, jaunystės prisiminimais, kuriuose -net 41 sodybą turėjęs Alūkėnų kaimas, Traupio septynmetė mokykla, stojimas į Kauno inžinerijos institutą. Skausmingiausia tema – pokario baisybių vaizdai, kurių niekas nepajėgs ištrinti  iš Alfonso atminties.

Renginyje dalyvavęs žymus Traupio kraštietis, Anykščių muziejaus kuratorius Tautvydas Kontrimavičius džiaugėsi, kad ši knyga patenka į giminės kraštotyros lentyną, kurioje viso labo tik  keliolika knygų. Kraštotyrininkas gyrė knygos autorių už stiprią lietuvių kalbą, rašymą, remiantis tikrais faktais ir nenukrypimą į sentimentus, kas būdinga tokio pobūdžio knygoms.T. Kontrimavičius džiaugėsi radęs knygoje nemažai asmeninių sąsajų su gimtojo Kamisaravos kaimo gyvenimu.

Veik dvi valandas trukusį betarpišką bendravimą su svečiais, dainomis apie gimtinę, nuspalvino Traupio dainininkės Vita, Stasė ir Apolonija.

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012.05.05 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt