| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
„Kaišiadorių aidai“ – apie Indrės pasakas
2012.07.21

„Indrė svajoja tapti garsia rašytoja. O jeigu ji tokia taps, tai į jos kūrybos apžvalgos įvadinį puslapį pateks Kaišiadorys. Be jokių išlygų. Nes pirmoji Indrės knyga „Laikrodukas Tuksis“ išspausdinta Kaišiadoryse, „Printėjos“ spaustuvėje.

Knyga kietais viršeliais, gražiai iliustruota, 104 puslapių. Joje 17 pasakų. Ir jonaviškio žurnalisto ir poeto Kosto Fedaravičiaus įžanginis žodis. Leidyklos kasmet marias knygų išleidžia. Tokioje knygų gausybėje nelengva atkreipti skaitytojų dėmesį, sudominti juos, ypač kai pasitaiko visiškai nevykusios rašliavos. O štai Indrės Musteikytės knygą perskaičiau nuo pirmos iki paskutinės eilutės. Ir nesigailiu, kad valandą sugaišau, nes skaičiau labai įdėmiai, tikrąja prasme ieškodamas joje deimančiukų.

Galiu pasigirti: aš pažįstu Indrę. Susipažinome Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių name – muziejuje., per literatūrinę popietę, kurioje ir buvo pristatyta Indrės knyga. Pati Indrė padovanojo šią knygą, užrašydama „Mielam Jonui nuo autorės Indrės“. Pati Indrė neskaitė savo pasakų, jaudinosi, nedrįso, todėl į pagalbą atėjo mama. Mama skaitė pasaką „Kaip morka nuo kiškio išsisuko“, o autorė sėdėjo susigūžusi, rankomis akis užsidengusi. Indrė jaudinosi- juk tai buvo pirmas viešas tokiai garbingai Vilniaus publikai – rašytojams, tautodailininkams, dainininkams, žurnalistams – jos kūrybos pristatymas.

Pasaka buvo palydėta plojimais, autorei įteikta gėlių.

Skaitai jos pasakas ir negali atsigėrėti. Tokie gyvi pasakojimai, tokie smagūs dialogai, tokie išmoningi siužetėliai! „ Pasakysiu, ką kalbėjo zylutė, skrisdama: „Oi be reikalo aš su tuo žvirbliu prasidėjau! Kalba nesąmones! Jam stogas nuvažiavo!Kaip galima būti tokiam? Teta zylė sakydavo : „Prieš paneles berniukams kelti rankų negalima. Prisimink mano žodžius! O aš ir dabar juos prisimenu. O žvirblis pasielgė negerai, prieš mane kelia savo purviną sparną“ ir t.t. Visur lengvas, natūralus pasakojimas. Ir žodynas šiandieninis:“reitinginės sraigių lenktynės“, „mikrobangė“, „desertas“, o vienas kitas žodis lyg ir visai negirdėtas: „rūmai buvo paleduoti raudonu ledu“, „įsipatogino“, „apsipešiojėlis““ ir t.t.

O dabar pats svarbiausias dalykas, dėl ko čia ir yra visa kalba. Indrei Musteikytei – tik aštuoneri metai, eina devintuosius: ji gimusi 2003 m. lapkričio 11 d. Traupyje, Anykščių rajone. Skaityti pradėjo penkerių. Pirmoje klasėje pabandė rašyti pasakas. Prirašė didelį pluoštą. Mama, bibliotekininkė Ramunė Musteikienė, kartu su K. Fedaravičiumi atrinko jiems labiausiai patikusias ir išleido pasakų knygą. Tai jauniausia knygos autorė Lietuvoje.

 

Jonas Laurinavičius,

„Kaišiadorių aidai“,

2012 m. liepos 17 d.

Image 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012.07.24 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt

Notice: Undefined property: joomlaVersion::$URL in /home/trislt/domains/traupis.lt/public_html/includes/footer.php on line 31