| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Traupio kultūros namai
2012.09.30

 Adresas: Nevėžio g. 9, Traupis, Anykščių r.

Darbuotojai: Reng. organizatorė: Janina Čerkauskienė. 

Meno vadovė Janina Savickienė. Tel.: 8 686 55497

 

Kultūros namai - tai ašis, apie kurią sukasi visas Traupio kultūrinis gyvenimas. Čia organizuojami įvairūs renginiai, šventės, vyksta mėgėjų ir profesionalaus meno kolektyvų pasirodymai.

Bene garsiausias kultūros namų kolektyvas- mėgėjų dramos teatras, 2011 m. atšventęs savo veiklos 55-metį. Pirmasis spektaklis, pastatytas 1956 m. Surdaugių pradinėje mokykloje, buvo A.Vienuolio „Prieblandoje“. Spektaklio režisierius – šviesios atminties mokytojas Bronius Žilys.

Image

Pirmasis mėgėjų dramos teatro spektaklis A. Vienuolio „Prieblandoje“. 1956 m.

Su mažomis pertraukomis teatras veikia iki šiol. Repertuarą daugiausiai sudaro spektakliai, kuriuose vaizduojami linksmi kaimo gyvenimo epizodai. Ypač  mėgiami Čirplio-Vijūno, Žemaitės, B.Sruogos draminiai kūriniai. Jau tapo tradicija – premjerinis spektaklis šv.Velykų proga. Didžiulė atnaujinta kultūros namų salė tą dieną vos sutalpina žiūrovus. Didelio populiarumo sulaukė spektakliai  Čirplio- Vijūno „Bobutės susipyko“, „Motinos dalia“, Žemaitės „Trys mylimos“, „Stebuklingas daktaras“ , B.Sruogos „Pagunda“ ir daug daug kitų. Teatras dalyvauja ir laimi prizines vietas rajono ir regioninėse apžiūrose, 2002 m. yra tapęs respublikinio mėgėjų teatro konkurso „Pastogė“ laureatu.

Taip pat neatsilieka ir jaunieji dramos mylėtojai. Pastatyta eilė spektaklių: B.Buivydaitės „Stebuklingoji radasta“, A.Liobytės „Aukso obuolys“, „Miesčionkos“ pagal A. Gricių ir kt. Dalyvauta rajoninėse apžiūrose, vaidinta aplinkiniuose kaimuose ir miesteliuose.

Image

 J. Baltušio „Pasogos pinklės“.2010 m.

Image

Jaunieji dramos mylėtojai po spektaklio „Miesčionkos“. 2005 m.

 

1975 m. susikūrė pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas, dalyvaudavęs rajoninėse ir respublikinėse Dainų šventėse. Veikė  vaikų ir jaunimo šokių kolektyvai ir vaikų etnografinis ansamblis „Kalavartas“.

Image

Pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas. 1985 m.

Image

Meno mylėtojai po pasirodymo Traupio kultūros namuose.2002 m.

Šiuo metu įvairių švenčių metu traupiečius linksmina dramos mėgėjų teatro aktoriai, jaunimo šokių kolektyvas, vaikų ir moterų šokių kolektyvai, liaudiškos muzikos ansamblis, vaikų aerobikos grupė.

Kultūros namų iniciatyva kasmet vyksta Užgavėnių šventė, Kaziuko mugė, vakaronės užbaigus darbus . Tęsiama tradicija kartu su seniūnija, bendruomene ir kitomis  institucijomis  rengti Oninių šventę, kur pasirodo vietiniai ir profesionalūs meno kolektyvai, vyksta sportinės varžybos.

Image

Darbų pabaigtuvių šventė.1986 m.

Image

Senjorų vokalinis ansamblis. 2009 m.

Image

Vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvas. 2011 m.

Image

Vaikų ir moterų šokių kolektyvas. 2009 m

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2015.12.31 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt