| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Padėkota už žydintį Traupį (Video)
2013.05.23
Image
 
Gaivia žaluma po pavasarinio lietaus alsuojantį gegužės 22 –osios vakarą į Traupio bendruomenės salę gausiai  susirinko traupiečiai ir svečiai pagerbti gamtos sergėtoją ir puoselėtoją  Sigutį Obelevičių.
 
Gamtininkui padėkota už žydintį Traupį, už begalinę meilę gamtai, už naująją knygą „Gamtos dovanos“.

Renginį vedė  bendruomenės pirmininkė Janina Savickienė, Sigutį Obelevičių sveikino jo bendramintė, Anykščių Antano Baranausko vidurinės mokyklos direktorė Ona Repečkienė, Traupio pagrindinės mokyklos direktorė Janina Palikevičienė, Traupio seniūnė Daiva Tolušytė, bendruomenės moterys. Bibliotekininkė Ramunė Musteikienė supažindino su gamtininko knygų paroda „Vartai į gamtos paslaptis“.

S. Obelevičius, pristatydamas naująja knygą „Gamtos dovanos“, dalijosi įspūdžiais, kaip pavyksta suderinti vadovavimą rajonui, Traupio botanikos sodo priežiūrą ir knygų rašymą; turėjo atsakyti į daugybę klausimų apie augalus, dalijo patarimus, atskleidė vizijas, kokį mato ateityje Traupio botanikos sodą, džiaugėsi sūnaus biologijos studento Žygimanto pomėgiu gamtai, dėkojo šeimai už pakantumą. „Pažinimui ribų nėra, augalų tyrinėjimo procesas begalinis, aš galėčiau apie kiekvieną augalą parašyti po knygą“ – dalijosi mintimis knygos autorius.

Visą laisvalaikį praleisdamas botanikos darže, S. Obelevičius užsiminė, kad ir po renginio dar skubėsiąs į daržą. Kad nereikėtų dirbti su kostiumu, bendruomenės moterys jį aprengė darbiniu drabužiu - kombinezonu. Meras pasidžiaugė, kad yra daug kišenėlių,- turėsiąs kur sėklas susiberti... 

Bendruomenės moterys parengė dar vieną siurprizą- vaišės buvo netradicinės: iš žolių ir gėlių, aprašomų S. Obelevičiaus knygoje „Gamtos dovanos“. Buvo ragaujama ir bandoma įminti iš kokio augalo pagamintas vienas ar kitas patiekalas. Ir nuspręsta, kad neverta užminti pakelėje augančios gėlės ar žolės,- viskas puikiausia tinka stalui, gydo kūną, o pažinimo džiaugsmas – sielą.

Filmuką žiūrėkite čia.

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013.06.12 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt