| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Gaspadinių baliuje vyko piršlybos
2013.11.10
Image
 
Ruduo – atokvėpis po didžiųjų vasaros darbų, atgaiva kaimo žmonių  širdims, kai galima pasidžiaugti geru derliumi ir pasilinksminti, susitikti pažįstamus, maloniai pabendrauti, šeimininkėms savo kepiniais ir kitokiais gardumynais šventėje pasipuikuoti.

Lapkričio 9-osios vakarą į  Traupio kultūros namų salę sugužėjo Traupio ir aplinkinių kaimų gyventojai į gaspadinių ir gaspadorių balių. Į šventę atvyko ir Anykščių rajono  policijos pareigūnai – ne tramdyti įsilinksminusius, o švęsti kartu. Su darbų pabaigtuvėmis susirinkusius sveikino Anykščių rajono meras S. Obelevičius, seniūnė D. Tolušytė.

Renginį vedė Anykščių kultūros centro Traupio skyriaus meno vadovė Janina Savickienė, kartu su į šventę atykusiu Piršliu (V. Mikėnas). Jaunikiui (A.Grimža) rinktis gaspadinę tikrai buvo iš ko: šeimininkės nestokojo išradingumo, paruošę teminius vaišių stalus.  Pieno, Daržovių ir vaisių, Žuvies, Miltų stalai buvo nukrauti įvairiais skanėstais ir pristatyti  šokiais, dainomis, eilėmis, net filmuotais vaizdais. Gaspadinės bandė įtikti jaunikiui gardžiausiais patiekalais, bet jaunikis buvo labai išrankus ir visų šeimininkių pastangas sumenkino.

Bet jaunikio mandrybės nesutrukdė linksmintis, grojant stilizuotos muzikos ansambliui „Giminija“( vadovė V.Stankevičienė).  Šventės dalyviai varžėsi įvairiose rungtyse: nešė grūdų maišą, spėjo moliūgo svorį, skaičiavo obuolius, minė mįsles. Aktyviausieji buvo apdovanoti traupiečių surinktomis  vaistažolių arbatomis.

Kaip galima išradingai apsirengti iš augalų ir daržovių, demonstravo jaunieji modeliai: Arnas, Erikas, Miglė, Tomas ir Indrė.

Ačiū šventės rėmėjams: Anykščių rajono savivaldybei, ūkininkams G. ir T. Baravykams, M. ir J. Minciams.

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013.11.10 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt