| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Kaip gimsta knyga?
2014.04.03

Image

Balandžio 2 -oji - Tarptautinė vaikų knygos diena. Ją švenčiame nuo 1967 metų kartu su Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu. 

Minėdami šią datą, Traupio pagrindinės mokyklos pradinukai dalį lietuvių kalbos pamokos praleido bibliotekoje. Žiūrėdami filmuką „Kaip gimsta knyga?“, vaikai sužinojo, kad knyga pirmiausiai gimsta žmogaus galvoje. Leidykloje tekstas surenkamas kompiuteriu, sukuriamas knygos dizainas, forma, nupiešiamos iliustracijos. Knygos maketas keliauja į spaustuvę, kurioje pagamintos formos dedamos į spaudos mašiną. Spausdinti lapai, kurie vadinami lankais, keliauja į lankstymo mašinas. Atspausdinta knygelė keliauja į rišyklą, lankai surišami, pritvirtinami prie viršelio, ir – knyga gali keliauti pas skaitytoją.


Kiekviena knyga randa savo skaitytoją. Bibliotekoje šalia kompiuterių gulinčioms knygelėms tenka konkuruoti, bet dėka tų mokinukų, kurie pertraukas praleidžia vartydami, skaitydami, joms netenka nuobodžiauti. Už tai buvo padėkota aktyviausiems bibliotekos skaitytojams: Laurynai Matuzaitei, Karolinai Kabošytei, Samantai Rotautaitei, Simui Šimkui, Arnui Tolušiui, Gintarei Jogėlaitei ir Indrei Musteikytei. Visi vaikai buvo pakviesti draugauti ne tik su kompiuteriu, bet ir su knyga, nes tik ji- geriausia patarėja, draugė ir mokytoja.

Image

 

Image 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2014.04.03 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Traupis.lt

Notice: Undefined property: joomlaVersion::$URL in /home/trislt/domains/traupis.lt/public_html/includes/footer.php on line 31