| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
„Draugystė su knyga“ Traupio bibliotekoje
2007.07.29

Kompiuterinėms technologijoms vis labiau užimant pagrindines pozicijas informacijos

sistemoje, knyga konkuruoja nelygioje kovoje su visagaliu kompiuteriu. Vaikai  bėga

į biblioteką,  lenktyniaudami, kuris pirmas užsiims kompiuterį, o jeigu prireikia knygos –

tai dažniausiai  programinės literatūros , na o laisvalaikiui – vaikus labiausiai traukia populiariosios užsienio rašytojų knygos  iš „Šiurpulių“ ar „Šaunių mergaičių“ serijų. O lietuvių autorių knygos dulka lentynose kantriai laukdamos savo eilės.

Traupio miestelio biblioteka, vos tik išgirdusi apie LR Švietimo ir mokslo bei Kultūros ministerijos inicijuojamą konkursą „Draugauk su knyga. Atrask lietuvišką knygą“, stengėsi įtraukti kuo daugiau  vaikų į šią skaitymo skatinimo akciją, vykusią jau nuo vasaros pradžios. Kiekvienas vaikas, užsiregistravęs konkurso dalyviu, gavo konkursui parengtą regionais suskirstytą Lietuvos žemėlapį.

 Perskaičius lietuvių autoriaus knygą, vaikui buvo duodamas žemėlapio fragmentas – lipdukas, kuriame buvo pateikiama informacija apie tam tikrą Lietuvos regioną ir jame gimusius ir augusius rašytojus.  Nemažas būrys vaikų entuziastingai įsitraukė į šias varžybas : kas perskaitys daugiau knygų ir surinks daugiau lipdukų. Tačiau aktyviais konkurso dalyviais iki  pabaigos išliko tik Kamilė Blauzdytė, Rytis Aleksiūnas, Daina ir Paulius Paškevičiai, Augustė Kaupelytė. O nugalėtoju tapo trečiokas Paulius Paškevičius,nuo vasaros pradžios perskaitęs per 50 knygų. Paulius su savo skaitymo vadove buvo pakviestas į Keistuolių teatrą Vilniuje, kur vyko konkurso nugalėtojų apdovanojimai ir pagal A.L.Webberio ir T.Ric,o miuziklą sukurto spektaklio „Juozapas ir jo svajonių apsiaustas“ premjera. Per 100 šaunių vaikų, mylinčių knygą, kuriems skaitymas teikia didžiausią malonumą , sveikino Švietimo ir mokslo ministrė R.Žakaitienė. „Keistuoliai dovanojo smagų muzikinį spektaklį, vaikus linksmino ir kartu su jais žaidė Kalėdų senelis. Paulius iš šventės Vilniuje grįžo kupinas įspūdžių.

    Kad nebūtų nuskriausti kiti konkurso dalyviai, perskaitę ne ką mažiau knygų, nei Paulius, bibliotekininkė visus pakvietė į popietę „Konkursui pasibaigus“.Padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti jau minėtieji Kamilė, Rytis, Daina, Paulius, Augustė, taipogi kiek vėliau į konkursą įsitraukusios Karolina Mozuraitė ir Rugilė Abraškevičiūtė.Jaunieji skaitytojai vaišinosi tortu ir saldumynais ir pasižadėjo, kad ir pasibaigus konkursui liks ištikimais bibliotekos bičiuliais- knyga jiems buvo ir bus geriausia draugė.


Ramunė Musteikienė

 Image

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2008.07.31 )
 
< Ankstesnis
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt