| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Laiškas Traupiui
2008.08.01

„ Mano gimtinė – Vičiūnai, Anykščių rajonas. Niekas ir niekada neištrins iš atminties tų vaizdų žydint sodams. Tai – rojaus kampelis ir atgaiva širdžiai, o duonelės skonis – stiprybės šaltinis, beržų sula – dievo dovana, vitaminų gausa. Tai viskas jau – vaikystės prisiminimuose.

Toks gyvenimas, tokia lemtis. Teko šį gražų kampelį palikti ir išvykti iš gimtųjų namų, palikti tėvelio kapelį po dvikamiene obelimi, bet širdimi

visada buvau prie jo, aplankydavau. Tik, praėjus melioracijai, nieko nebeliko, tik viena liepa dar krauna pavasarį žiedus ir dūzgia joje kaimyno Vytauto Bražinsko bitutės. Nebeliko ir vičiūniečių. Jie išsikėlė į Traupį arba Klaibūnus, pasistatė namus ir gyvena.

    

          Tačiau Traupio seniūnija brangina kiekvieną žemės kampelį, brangina žmonių atsiminimus apie vičiūniečius. Bibliotekininkė Ramunė Musteikienė rinko medžiagą apie Vičiūnus. Daug informacijos pateikė buvęs vičiūnietis V.Bražinskas. Vičiūnuose, beje, stovi 1901 m. pastatytas kryžius. Vėliau V.Bražinskas pastatė šalia kitą kryžių – Vičiūnų žemėje žuvusiems partizanams atminti; trečią – Vičiūnų šviesuoliams atminti.

O mūsų sodyboje pasodino ąžuoliuką. Iš visos širdies dėkoju tam nuoširdžiam kaimynui, kuris be savų darbų, sugeba atnešti džiaugsmą kitam žmogui.

         Šviesių žmonių Traupyje daug: bibliotekininkė R.Musteikienė, Giedrutės Blauzdienės šeima, seniūnė D.Tolušytė, bendruomenės pirmininkė S.Krištaponienė, botanikos daržo įkūrėjas S.Obelevičius, kultūros namų direktorius A.Grimža ir daug kitų žmonių. Iš širdies dėkoju jiems ir lenkiu galvą už atliktus gerus darbus, mano knygų rengiamus pristatymus.“

    

                                                                                                         B.Silevičienė, Vilnius

 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt