| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Traupio ilgaamžiai Maneikai
2016.04.10
Image

Traupyje gyvenantys  Ona ir Kazimieras Maneikai, nepaisant garbingo jų  amžiaus, nestokoja energijos, geros nuotaikos ir optimizmo.  Onai-  89-eri, o Kazimieras šiais metais atšventė 90 –mečio jubiliejų. Prieš porą metų atšventę deimantines vestuves, Ona ir Kazimieras džiaugiasi gražia šeima: keturiais vaikais,  septyniais anūkais ir trimis proanūkiais.

Apsilankius jų namuose, Ona ir Kazimieras mielai sutiko pasidalinti jaunystės prisiminimais. Abu kilę iš Surdaugių kaimo: Onutės vaikystė prabėgo Surdaugių dvare, o Kazimieras mena koks gausus sodybomis buvo Surdaugių kaimas, kuriame dominavo Balčiūnų pavardė. Buvo jų net 11 šeimų, tad kiekvienas Balčiūnas turėjęs pravardes: „Kurčiakas, „Juodmaišis“, „Vincukas“, „Kvikelis“, „Indriukas“, „Kriaučius“, „Birieta“, „Konstantas“, „Pinčeras“, „Izaliokas“.

Ona ir Kazimieras kartu lankė Traupio pradinę mokyklą, mena mokytoją Gruzdį, kuris buvo išvežtas į Sibirą. Kazimieras prisimena, kaip 1938 m. jo klasė - 20 mokinių baigė Traupio pradinę ir  Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmečio proga nuo paties prezidento A. Smetonos gavo  dovanų: knygeles „Jaunoji Lietuva“ ir šratinukus. 

Ona ir Kazimieras prisimena Traupyje gyvenusius žydus, kurie turėję net keletą parduotuvių, žydų sinagogą, restoraną „Artojas“. Kaime gyvenęs daraktorius, ligų užkalbėtojas Vilkončius. Kazimieras papasakojo kaip tvėrėsi kolūkis, prisiminė pokario baisumus, tarnavimą kariuomenėje.

Prisiminimai yra nufilmuoti ir saugomi Traupio bibliotekoje.

 

 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt