| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Gyvenimo dovanos dailininko sukakčiai
2008.09.11

Kaip tik tuo metu, kai fejerverkų ugnimis nušvito dangus Kinijoje virš olimpines žaidynes pasitikusio Pekino, savo 60 –ąją sukaktį sutiko iš Anykščių krašto kilęs dailininkas grafikas Povilas Šiaučiūnas.

Image
P.Šiaučiūnas šią vasarą pirmą kartą savo kūrybą eksponavo gimtinėje – Traupyje
 

Ir tai – ne vienintelė simbolinė dovana jubiliejaus proga menininkui ir pedagogui, lygiai pusė savo gyvenimo dirbančiam ir kuriančiam Panevėžyje – ten, kur dažniausiai gyvenimas nubloškia anykštėnus, kurie gimę ir augę pakraštinėje Traupio parapijoje.

                      Tiesa, Klaibūnų kaimo vaikui kelias į Panevėžį nebuvo artimiausias – jis tenai vedė per Suvalkiją, pro pajūrį. Ir kelias į pripažinimą, į laimėjimus dešimtyje tarptautinių grafikos parodų ir konkursų – ne pats tiesiausias, o per ilgą ir kantrų darbą, savojo braižo ir temos ieškojimą vingiavęs, kol P.Šiaučiūnas buvo pripažintas tiesiog žmogumi, tobuliausiai piešiančiu varnas, vienu gabiausių ir produktyviausių Lietuvos ekslibrisų (knygos ženklų) kūrėju.

                      Paklaustas apie anykštietiškas kilmės šaknis ir vaikystės (Traupio bažnyčios šventoriaus varnų) atgarsius kūryboje, dailininkas jubiliatas su džiaugsmu pirmiausia minėjo tas staigmenas, kurios šią vasarą jam tapo didžiausiomis dovanomis sukakties proga.

           „Pasistengsiu pateikti pačius šviežiausius, pačius maloniausius, pačius reikšmingiausius faktus, susietus su mano gimtine ir dar niekur nepublikuotus“- prasitarė P.Šiaučiūnas.

                      Rugpjūčio 2 –ąją Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčioje dailininko dukra Kristina ir jos išrinktasis Guido sumainė aukso žiedus. Santuokos sakramentą jaunavedžiams suteikė kanauninkas S.Filipavičius. Pasak, P. Šiaučiūno, šiemet tai buvo svarbiausias įvykis jo gyvenime. Be to, pirmą kartą per 40 kūrybinio darbo metų jo kūrybos paroda buvo surengta ir giminėje – Traupyje.

              „Traupio bibliotekininkės Ramunės Musteikienės pastangomis surengiau grafikos darbų parodą „SUGRĮŽIMAS“, kurioje pristačiau estampus, ekslibrisus, parodų katalogus, įvairių parodų aprašymus spaudoje. Tos parodos atidarymas, kuris vyko liepos 26 d. per pačius Šv.Onos atlaidus, man buvo didžiulė šventė ir jubiliejinė likimo dovana“ – pasakojo laimingas dailininkas.

                      Jam ypač malonu buvo stebėti, kaip parodomis neišlepinti kraštiečiai domėjosi ir aptarinėjo paveikslus, kaip rašė savo padėkos žodžius į atsiliepimų sąsiuvinį. P.Šiaučiūnas tikino, kad ta paroda dabar užima labai svarbią vietą jo kūrybinėje biografijoje. P.Šiaučiūno sukakties nepamiršo ir jo geras draugas bei buvęs bendradarbis Alvydas Pakarklis.

                      Jau 15 metų JAV gyvenantis dailininkas keramikas pasveikino šmaikštųjį kolegą su jubiliejumi, įteikdamas savo kūrybos bokalą su humoristiniu P.Šiaučiūno atvaizdu.

Pasaulio anykštėnas“. 2008m., nr.8

Tautvydas Kontrimavičius 

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2008.09.11 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt