| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Levaniškiečiai pokyčius kuria patys
2016.12.28
Image
 
Levaniškių bendruomenė „Abipus Nevėžio“ įgyvendino bendruomenės veiklas, numatytas stiprinimo ir kokybės gerinimo projekte „Pabūkime kartu“, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir Darbo ministerija. Prie projekto  įgyvendinimo prisidėjo ir  Anykščių rajono savivaldybė.  Už savivaldybės skirtas lėšas buvo sukurta nauja vaikų žaidimo zona, įsigytos sūpynės, balansinės sūpuoklės, karuselė. Bendruomenės nariai dalyvavo įvairiose veiklose.

Gidė – edukatorė Irena Bagdanavičienė pakvietė bendruomenės narius dalyvauti kūrybinėje veikloje, atpažįstant pasaulio tautų tautinius drabužius. Lektorė pasakojo apie gyventojų papročius, gyvenimo ypatybes, istoriją, legendas, padavimus. Savo pasakojimą iliustravo skaidrėmis ir beveik 200 lėlių iš viso pasaulio, aprengtų tautiniais drabužiais, kolekcija. Be to, gaminome Italijos kulinarinį paveldą – kepėme kaštainius.

Su gamtoje slypinčiais natūraliais ištekliais, turinčiais vaistinių savybių, kurie naudojami natūralioje kosmetikoje ir muilo gamyboje, mus supažindino UAB „Pilnatvė“ direktorė Renata Paramonova. Bendruomenės nariai savo rankomis pasigamino muilą, jį dekoravo ir įpakavo, taip pat  išklausėme ir teorinę paskaitą apie muilo gamybą, verslo idėjas, pristatymą pirkėjui.

Bendruomenės nariai turėjo galimybę susipažinti su papuošalų gamyba, paskatinti savyje atrasti naujus talentus bei norą imtis naujos veiklos. Su papuošalų gamybos paslaptimis supažindino papuošalų kūrėja Dovilė Masionytė.  Bendruomenės moterys grįžo namo išdidžios, pasipuošę savo rankų kūryba: karoliais, apyrankėmis, auskarais.

Patyrusi šokių mokytoja Kristina Bužinskienė keturis mėnesius mus mokė linijinių šokių. Šokių žingsnelių mokėsi ne tik moterys, bet aktyviai įsijungė ir jaunimas. Visi džiaugėsi pagerėjusia fizine savijauta po užsiėmimų, galimybe dalyvauti pasirodymuose.

Išklausėme ciklą paskaitų, kurias vedė VšĮ Reginų vystymo sprendimai lektoriai. Buvo stiprinami bendruomenės instituciniai gebėjimai valdymo ir vadybos, veiklos planavimo ir vertinimo, finansinio savarankiškumo, verslumo srityse. Siekiant mažinti socialinės atskirties riziką, organizavome mokymų ciklą jaunimui, ypač iš nedarnių, socialinės atskirties šeimų – patyčių prevencijos, tolerancijos ir pagarbos tema, vyko tėvystės įgūdžių stiprinimo mokymai, vaikų ir jaunuolių amžiaus tarpsnių krizės mokymai. 

Projekto veiklos, kaip puikus skatinantis veiksnys,  pasitarnavo bendruomeniškumui ir aktyvumui, socialinei atjautai ir norui kurti savo gyvenamąją aplinką. Bendruomenės nariai tiki, kad jie gali ne tik stebėti, bet ir kurti pokyčius patys. Tikimės, kad ateityje bendruomenė įgyvendins dar ne vieną projektą.

 

Daiva Tolušytė

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2016.12.28 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt