| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Kiekvienam – skirtinga startinė pozicija
2008.11.09
 VL žurnalistė Irma Dubovičienė

Tomas Baravykas į miestą gabena ne tik morkas, bet ir raugintus kopūstus. Autorės nuotraukos.

Image 

      Pasakojimas apie šiais metais geriausiais Utenos apskrityje išrinktus jaunuosius ūkininkus.

      Respublikiniame konkurse „Inovatyvus jaunojo ūkininko ūkis 2008“ šiemet dalyvauja, deja, ne visa Utenos apskritis, o tik Anykščių, Utenos ir Molėtų rajonai. Zarasų ir Ignalinos rajonų savivaldybės konkurso nespėjo organizuoti dėl objektyvių priežasčių.

Stiprus daržininkystės ūkis

      Tomas Baravykas ant žemės jaučiasi tvirtai. Prieš trejus metus iš tėvų perimtą pavyzdingą ūkį (net du kartus, 2002 ir 2004 m., išrinktą Metų ūkiu) Tomas dar labiau sustiprino ir optimizavo, išplėtė daugiau nei trigubai. Dabar ūkio valdos driekiasi net 320 ha plote (nuosavos – tik 40 ha). Anykščių rajone tai didžiausias daržininkystės ūkis.

 

      Ona ir Alvydas Baravykai didžiuojasi matydami klestintį ūkį bei čia pat, Klaibūnų kaime (Traupio sen.), statomą nemažą namą. „Reikės nemažos šeimynos“, – šypsosi tėvai iš užmojų, mat sūnus žiedus su savo išrinktąja Gražina sumainė tik rugpjūčio mėnesį. Iš prekinės gamybos pasitraukę ūkininkai į sūnaus reikalus jau nesikiša. Tėvas džiaugiasi galėdamas žvejoti, medžioti.


       Sumaniai organizuota veikla užtikrina ūkio gyvybingumą. Be daržovių ir bulvių, Tomas augina rapsus, javus, užsiima žolių sėklininkyste. Į Panevėžį, Vilnių, Uteną, Anykščius, Uteną ūkininkas prekybininkams gabena ne tik morkas, svogūnus ar kopūstų gūžes, bet ir savo ūkyje be konservantų raugintus kopūstus. Rauginimo cechelyje dvi moterys nuolat turi darbo nuo rugsėjo iki pat gegužės pabaigos. Dabar per savaitę pagamina apie 1,5 t kopūstų. Galima būtų raugti iki 4 t, tačiau šiuo metu produkto paklausa dar nėra didelė.


       Tomo ūkyje nuolatinį darbą randa dar bent devyni žmonės, praktiką atlieka žemdirbio profesijos besimokantys moksleiviai (tokią teisę suteikia vadinamasis Žaliasis diplomas). Mums lankantis ūkyje, darbininkai baigė imti žieminius kopūstus, juos gabeno į sandėlius. Beje, ūkininkas nesikrato ir labdaros – daržovių nugabena vaikų globos namams, labdaringai valgyklai.

http://www.valstietis.lt

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2008.11.10 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt