| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Gimtosios kalbos savaitė
2017.02.26
Image
 
Vasario 20 -24 d. dienomis Traupio pagrindinėje mokykloje vyko renginiai, skirti Lietuvių kalbos savaitei.

Kiekviena lietuvių kalbos pamoka tiek patiems mažiausiems, tiek dešimtokams prasidėjo garsiniais skaitymais netradicinėse erdvėse. Vaikai klausėsi garsinio skaitymo visur: seniūnijoje, medicinos punkte, bendruomenės salėje, mokytojų kambaryje, bibliotekoje, valgykloje, net sporto salėje.Vaikai buvo nustebę ir džiaugsmingai susidomėję, nes jiems skaitė ne mokytoja ar bibliotekininkė, o seniūnė, jos pavaduotojas, medicinos slaugytoja, mokyklos budėtoja, virėja, mama, tėtis, močiutė, pasaką skaitė ne lietuvių kalbos, o informatikos ar istorijos mokytojai. Klausytojus užbūrė  įkvepiančios „Akmenukų pasakų“ istorijos, kai kurios liūdnos, kai kurios linksmos, bet visos paliečiančios širdį.

Ketvirtąją savaitės dieną visa  mokyklos bendruomenė skubėjo į  kultūros namus, kur Traupio bendruomenės teatro artistai suvaidino spektaklį „Skruzdėlė atsiskyrėlė“. Smagu buvo klausytis turtingos personažų kalbos. Skrudėlės, Boružė, Jonvabalė, Lietaus lašeliai suteikė vaikams daug gerų emocijų ir pamąstymą, kad nevalia tingėti ir tik darbu gali daug ką pasiekti.

Penktoji savaitės diena sukvietė visus, mylinčius lietuvių kalbą, pasitikrinti raštingumo žinias Nacionaliniame diktanto konkurse. Susirinko net 14 dalyvių: 11 moksleivių ir 3 suaugę. Visi susikaupę rašė A. Šlepiko tekstą „Bedugnė“. Darbai išsiųsti vertinimo komisijai į Vilnių.

Lietuvių  kalbai skirta savaitė buvo šurmulinga, bet turininga! Apie tai byloja ir mokykloje pastatytas „Kalbos namas“su gražiausiais žodžiais gimtajai kalbai.

 

Image 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2017.02.27 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt