| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Ieškojom savyje poeto
2017.05.01

 Image

Kurgi žmogaus pradžia?
Gal ten, kur poeto pradžia.
Poetas prasideda žemėj.
Jo šaknys- tavy ir many.
Savyje poeto ieškokim....

(J. Marcinkevičius)

 Vėsią besibaigiančio pavasario sekmadieninę popietę traupiečių širdis šildė nuoširdi  poezija ir lyrinės dainos. Vyko poezijos ir muzikos popietė „Ieškokim savyje poeto“ . Bibliotekos pakviesti, į Traupį atvyko bibliotekininkų Dianos Šermukšnienės ir Antano Žviko poetinis duetas ir Naujųjų Elmininkų vokalinis moterų ansamblis „Elmė“, vadovaujamas Irenos Kuliavienės.

 

Diana - kūrybinga kultūros entuziastė. Susipažinusi su kolegos Antano eilėraščiais, sukūrė  poetinę – muzikinę kompoziciją ir poezijos ir dainų pynė keliauja ne tik po Anykščių miestelius, bet ir aplinkinių rajonų bendruomenes ir džiugina klausytojų širdis.

Diana eilėraščius pradėjo rašyti būdama pirmoje klasėje. Jų nėra daug, bet eilėraščiai – labai išjausti, išgyventi, apie gimtąsias apylinkes- Vorutą, meilę, džiaugsmą, sielos bendrystę.

Antano poetinis talentas blykstelėjo jau perkopus antrąją gyvenimo pusę. Diana juokavo, kad Antanas tapo poetu, kai būnant  senosiose bibliotekos patalpose Okuličiūtės dvarelyje, į namo stogą trenkė žaibas. Nuo tada Antanas prabilo eilėmis. Jos pradėjo lietis kaip iš gausybės rago: apie gimtuosius Anykščius, jo grožį, meilę, gyvenimą. Būna, kad per dieną Antanas sukuria po kelis eilėraščius, o jo kūrybos bagaže – jau keli šimtai eilėraščių.

Traupiečiai, išlepinti teatrinių, koncertinių miestelio renginių, nesitikėjo, kad klausytis poezijos gali būti taip įdomu. Betarpiškas  Dianos ir Antano poetinis pokalbis, pašmaikštavimai, kėlė šypseną, o jų eilėraščių grožis virpino širdis. Į poeziją gražiai įsipynė  „Elmės „ moterų nuostabios lyrinės dainos.

Išklausę svečių programą, traupiečiai nutarė nenusileisti  poetiniu žodžiu ir parodyti savo kūrybines galias. Poetas Povilas Kulvinskas skambiai deklamavo eiles Lietuvos didvyriams ir .... moterims. Vienos „Elmės“ vokalistės grožis privertė poetą priklaupti ant kelių ir skirti eiles tik Jai vienai...

Antanas Grimža – puikus skaitovas. Jis įtaigiai padeklamavo kraštiečių eiles: traupiečių himną, parašytą kun. S. Galvydžio, pristatė B. Silevičienės  ir P. Kulvinsko eilėraščius.

Stefa Krištaponienė, patikėjusi klausytojų teismui  savo eilėraščius apie gimtinę ir Mamą, labai jaudinosi. Klausantis jos eiliavimų, ne vienam nuriedėjo ašara. Janina Savickienė paskaitė  sukurtą saviveiklininkų himną, dažnai dainuojamą per miestelio šventes.

O kuriančių eiles traupiečių yra ir daugiau, tik jie – labai kuklūs.  Rašančios eilėraščius Irena Malickienė, Dominika Balčiūnė, Indrė Musteikytė neišdrįso atskleisti savo  eiliavimų. Juk kūryba daugumai - tai sielos išgyvenimai, jautrūs, asmeniški, su niekuo nesidalinami...

Pasibaigus popietei,  S. Obelevičius vedė svečius ir traupiečius botanikos sodo takais ir supažindino  su daugiau nei 8000 augalų karalyste.

Renginio dalyviai skirstėsi pakylėti, širdis pripildę ne tik poezijos ir dainų, bet ir praturtinę botanikos žinias. Ačiū S. Obelevičiui už įdomią ekskursiją. Ačiū Dianai, Antanui ir „Elmei“, įnešusiems į Traupį poetinės ir muzikinės šviesos. 

Ačiū renginio rėmėjams: Traupio bendruomenei ir botanikos sodui.  

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2017.05.02 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt