| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Čia gera sugrįžti
2017.07.31
Image
 
 
Vasarai perkopus į antrąją  pusę, Traupio miestelis pagyvėja: į gimtąsias sodybas atostogoms sugrįžta kraštiečiai, miestelėnai juda, kruta, puošia aplinką, kepa pyragus,- visi laukia tradicinės miestelio šventės- Šv. Onos atlaidų. Šventės organizatoriai  stengiasi parengti įvairialypę   programą, kad visi šventės dalyviai išsineštų kuo geriausius įspūdžius.

Šventės išvakarėse miestelis pasipuošė floristiniais kilimais. Juos klojo pasišventę šiam kruopščiam ir kūrybiniam darbui Traupio, Levaniškių, Klaibūnų, Palepeikių kaimų atstovai, vaikai ir jaunimas. Didžiausio susižavėjimo susilaukė Gretos ir Tomos sukurta šieno rulonų „Karvė“, pasipuošusi gėlių vainiku. Fotografuotis prie šio kūrinio nutįso eilė. Ant obels šakos pakibo "Bitučių lizdas“,  mažieji supylė „Skruzdėlyną“, ant lapelio nutūpė „Boružė“, sodą papuošė floristinė tautinė juosta, „Dama su skrybėlaite“, labai gražių ir ryškių spalvų  įnešė Levaniškių bendruomenės atstovų „Bitutės“ ir „Gulbė“.

Dienos programa prasidėjo sportinėmis varžybomis. Daugiausiai entuziastų sutraukė krepšinio varžybos. Šventės dalyviai rungėsi  šachmatų, šaškių kovose, taikliausieji mėtė smiginį. Virvės traukime stipriausieji buvo traupiečiai, svarmens kilnojime nugalėjo kraštietis Virgis Šikšna. Varžybų dalyvius palaikė gausus būrys sirgalių. Vaikai irgi nenuobodžiavo. Orientacines varžybas jiems suorganizavo Greta, Miglė ir Indrė. Teko galvas pasukti, kur yra paslėpti tam tikrą  vietą žymintys simboliai. „Stotelių“ teko ieškoti botanikos sode, prie Šv. Onos bažnyčios, Klaibūnų tilto, pušynėlio...Net šeimos įsijungė į smagią pažintinę atrakciją.

Popiečio smagumams pakvietė Traupio mėgėjų teatras, suvaidinęs „Viešnią iš dangaus“ (vadovė J. Savickienė). Nors ir rodytas ne pirmą kartą, spektaklis buvo įvertintas garsiausiomis ovacijomis. Po spektaklio visus kvietė Mugė, kur savo dirbinius pristatė ne tik vietos amatininkai, bet ir rankdarbių meistrai  iš Anykščių, Kavarsko, Troškūnų.

Dėmesį traukė kultūros namų fojė eksponuojama fotografijų paroda „ Kalnuotas mūsų kraštas, upeliais išraižytas...“ Gimtojo krašto grožį įamžino fotografai mėgėjai:  Milda, Daina, Indrė, Miglė, Tomas, Vilma, Regina, Ramunė ir Simonas.

Vakaro šventinį koncertą tautiniu šokiu pradėjo kultūros namų jaunieji saviveiklininkai, pasveikinę žiūrovus Traupio himno žodžiais. Sveikinimus tęsė šventės šeimininkė seniūnė Daiva Tolušytė, įteikusi lauko gėlių puokštelę vienintelei šventės Onutei - Onai Valonienei. Smagų koncertinį pasirodymą įspūdingoje lauko estradoje dovanojo svečiai: Panevėžio rajono Jotainių kultūros namų folkloro vaikų ir suaugusių ansambliai „Rūtela“ ir „Virsnia“( vadovė Agnė kielienė) ir  Kavarsko kultūros centro romansinio dainavimo ansamblis „Akimirka“ (vadovė Leda Kazokienė). Sužavėjo jotainiečių   programos  autentiškumas, įpintas  primirštose dainose, šokiuose ir žaidimuose.   O Kavarsko „Akimirka“ sujaudino romantinėmis dainomis ir poezija.

Seniūnė D. Tolušytė įteikė padėkas koncertinių ansamblių vadovams, sportinių varžybų nugalėtojams, floristinių kilimų kūrėjams, šventės pagalbininkams. Bibliotekininkė R. Musteikienė įteikė dovanėles fotografijų parodos autoriams. 

Muzikinė grupė iš Panevėžio „Nova“ populiariosios muzikos garsais užvedė visus smagiems šokiams. Iki pusiaunakčio netilo muzika, vyko smagus bendravimas, susitikus pažįstamus ir seniai matytus veidus.

Oninių šventė jau daug metų tampa ne tik bažnytine švente, bet ir kraštiečių didžiuoju sambūriu. Gera čia sugrįžti, kur galima regėjimais, prisiminimais, prisilietimais pabendrauti su pasiilgta gimtine ir pajusti jos dvasią.

Šis renginys- bendruomenės vykdytas projektas- miestelio ir kraštiečių šventė "Čia gera sugrįžti". Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija. Renginį taip pat rėmė Anykščių kultūros centras, Traupio bendruomenė, ūkininkai Gražina ir Tomas Baravykai bei Meilutė ir Jonas Mincės.

 Related image

 


 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2017.08.02 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt