| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Mykolinių šventę puošė jurginai
2017.10.01
Image
 
Bobų vasaros saulei palepinus ir šiek tiek potvyniui  nuslūgus, traupiečiai džiaugėsi pagaliau  nuėmę derlių ir susirinkę švęsti Mykolines. Traupio kultūros namų terasoje  karaliavo jurginai, moliūgai, muzika ir susirinkusiųjų  šypsenos.

Traupio seniūnė Daiva Tolušytė šventės dalyviams papasakojo apie Mykolinių šventės tradicijas, kurios mena Mykolines ne tik kaip  auksinio rudens pradžią, bet ir dvasinės erdvės virsmą ir  kvietė nepasiduoti blogiui ir gyventi šviesoje bei meilėje. Linksmai buvo pasveikintas mažasis varduvininkas S. Obelevičiaus anūkas Mykoliukas. Kad susirinkusieji nenuobodžiautų, seniūnė užminė nelengvų mįslių, kurias menant reikėjo  pasukti galvas, užtat smagu buvo išsirinkti prizą iš pilno  rudens gėrybių krepšio. Daug azarto sukėlė užduotys, reikalaujančios  atspėti eksponuojamų daržovių svorį. Sunkiausia buvo įvardinti kiek gi sveria didysis moliūgas. Pasirodo – net 32 kilogramus! Po linksmo paspėliojimo vyko azartiškasis aukcionas. Kaip mat buvo parduotos įvairios daržovės, maišas grūdų, medus. O brangiausiai parduota prekė-  „Katė maiše“, už kurią smalsuolis sumokėjo  net 20 eurų.

Rudens puokščių parodą labiausiai puošė  rudens palydovai – jurginai. Šias darželio puošmenas iš gyventojų sodybų surinko klaibūnietė Stefa, į molinius ąsočius primerkusi įvairiaspalvių žiedų. Puokštes kūrė ir mokykla, seniūnija, medicinos punktas, biblioteka. Kūrybiškai pasidarbavo  ir šaunuoliai vaikai: Eglė, Ugnė, Arnas, Miglė.

Gera buvo klausytis ir rudeniškos muzikos: dainų ir akordeonų garsų. Muzikinius numerius paruošė renginių organizatorė Janina Čerkauskienė. Poetas Povilas Kulvinskas priminė visiems partizaninius laikus, padeklamavo patriotinių eilių ir bibliotekai padovanojo sūnaus Henriko išleistą knygą „Lietuvių kalbos metmenys“ ir niekur nepublikuotą K. Kubilinsko poemą „Raudonasis rojus“.

Labai jau gardi buvo "Senelio" košė, kurią išvirė gaspadinė Apolonija. Gurkšnojant mėtų ir kmynų arbatą, buvo malonu pasišnekučiuoti, aptarti derlių, dalintis patarimais ir džiaugtis smagiai praleista sekmadienio popiete.

 Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2017.10.02 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt