| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Moterų poetas patarė nesivyti
2009.02.18

Antradienį Anykščių koplyčioje 60-metį šventęs prie Traupio gyvenantis poetas Povilas Kulvinskas anykštėnams surengė poezijos vakarą, kuriame skambėjo eilės motinai, tėvynei, madonai bei Vasilijui Tiorkinui ir Marytei Melnikaitei.

   Apie 30 vyresnio amžiaus anykštėnų susirinko pasiklausyti P. Kulvinsko eilių, kurios buvo skaitomos Anykščių koplyčios požemyje. Poetą pristatė anykštėnas Albertas Petronis, kuris P. Kulvinską prilygino „šviesuliui, kuris praskaidrins nelengvą mūsų kasdienybę”. A. Petronis susirinkusiems trumpai nupasakojo P. Kulvinsko biografiją – gimė Raguvoje, sovietų kariuomenėje tarnavo tanko vadu, baigė J. Miltinio teatro studiją, įkūrė Birštone teatrą, pastatė 10 spektaklių, atleistas už antitarybinę veiklą, vėliau reiškėsi kaip skaitovas, surengė 1500 susitikimų, išleido 15 knygų.  

 

Image
Jubiliejų šventęs poetas Povilas Kulvinskas anykštėnams pristatė 15-ąją savo knygą „Žmogaus meilė“.

 

Toliau jau pats P. Kulvinskas perėmė iniciatyvą ir daugiau kaip pusvalandį skaitė savo eiles. Tiesa, į A. Petronio pastabą, kad jis atmintinai moka visus savo eilėraščius, P. Kulvinskas tik kukliai nudelbė akis: „Tai neįmanoma.“
Vėliau P. Kulvinskas vaizdžiai papasakojo detales iš savo gyvenimo, kaip mokykloje buvo hyperaktyvus vaikas, už ką jį net buvo išsiuntę į sunkiai auklėjamų vaikų koloniją, kaip sovietų armijoje nokautavo seržantą ir už tai turėjo praleisti 15 parų areštinėje, kaip jį dėl susirašinėjimo esperanto kalba tardė majoras, pririšęs prie kėdės, kaip mušė kagėbistai. „Man sako: „Tu tik tiesos nesakyk, nė vienas dar prieš vėją nepapūtė.“ Aš jiems sakau: „Vyrai, aš ne prieš vėją, aš prieš bezdalus“ – atrodo, nieko blogo nepasakiau, o jie vėl mane mušti“, - prisiminė P. Kulvinskas.
Pasak poeto, jis visada buvo kovotojas už tiesą. „Dar Landsbergis su Brazausku buvo komunistų partijoje, o aš jau žadinau dvasingumą“,- sakė P. Kulvinskas.


Jis prisiminė, kad susidomėjo knygomis vaikystėje, kai mama jam 18 kilometrų pėsčiomis iš Troškūnų parnešė pirmąją knygą „Katinėlis ir gaidelis“. Poetas sakė, kad buvęs geras skaitovas, dalyvavęs įvairiuose konkursuose, tik vis pirmos vietos niekaip nelaimėdavęs, ir net dabar dar pamenantis sakytus eilėraščius – susirinkusieji išgirdo, kaip energingai P. Kulvinskas perskaitė ištraukas iš Vasilijaus Tiorkino ir eiles Marytei Melnikaitei.


Žodžio neieškantis kišenėje P. Kulvinskas pažėrė ir patarimų vyrams. „Jei matai, kad moteris nuo tavęs bėga, nesivyk – pavargsi, uždusi ir būsi nereikalingas“, - filosofiškai kalbėjo P. Kulvinskas.


Kalbėjo poetas ir apie tai, kaip ateina įkvėpimas, kaip jis rašo. Jis sakė, kad gimusius eilėraščius užrašo ant to, kas papuola po ranka. „Kartą prie bažnyčios pardavinėjo paveikslus, o man eilėraštis gimė, tai greitai pagriebiau paveikslą ir ant jo užrašiau ir dabar dar tą paveikslą „Kristaus prisikėlimas“ turiu. Poezija – mano katarsis, kaip sakė Aristotelis – apsivalymas“,- sakė P. Kulvinskas.

 

Linas Bitvinskas,

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiančio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

 

              

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2009.02.18 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt