| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Traupiečiai diskutavo smurto tema
2017.12.07

 Image 

Lapkričio 25 dieną prasidėjusi socialinė akcija „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“ tęsiasi iki gruodžio 10-osios – tarptautinės žmogaus teisių dienos. Toks simbolinis laikotarpio įrėminimas demonstruoja, jog smurtas prieš moteris yra žmogaus teisių pažeidimas. Kiekvienais metais Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras  solidarizuojasi su tarptautine socialine akcija ir aktyviai dalyvauja organizuojant įvairius renginius, apvalių stalų diskusijas bei kviečia visų rajonų visuomenę taip pat įsijungti į akcijų veiklas, netoleruoti smurto apraiškų artimoje aplinkoje. 

Centro kolektyvas organizuoja susitikimus su bendruomenėmis, vykdo įvairias socialines akcijas, apvalaus stalo diskusijas.

Gruodžio 5 d. Traupyje vyko susitikimas su Traupio  pagrindinės mokyklos moksleiviais ir mokytojais.  Susitikime dalyvavo Anykščių socialinių paslaugų centro vadovė, Policijos komisariato vyr. specialistė Rūta Avižaitė,  Vaiko teisių apsaugos skyriaus  vyr. specialistė Asta Palaimienė.  Moksleiviai aktyviai prisijungė prie priešsmurtinės ,,Balionų akcijos“.  Buvo pučiami balionai, kuriuos vaikai, papuošę piešiniais ir užrašais, lydimi šunelio Amsio, padalino Traupio seniūnijoje bendruomenės  nariams. 

Bendruomenės salėje  vyko apvalaus stalo diskusija ir paskaita „Smurtas šeimose - gyvenimus keičiantis nusikaltimas“. Diskusiją vedė Anykščių VTAS vyr. specialistė  A.Palaimienė.  Susirinkę prie „Gerumo“ arbatėlės keliasdešimt seniūnijos gyventojų diskutavo apie smurto artimoje aplinkoje apraiškas,  dalinosi patirtimi, kaip  išvengti nesutarimų šeimoje ir puoselėti darnius tarpusavio santykius.

  STATISTIKA
Lietuvos policijos duomenimis 2016 m. užregistruoti 66 547 iškvietimai dėl smurto artimoje  aplinkoje, pradėta 10 890 ikiteisminių tyrimų. Pernai Lietuvos teismuose nagrinėtos 4703 bylos, kuriose asmenys kaltinami smurtavę artimoje aplinkoje. Buvo išnagrinėtos 4 mažamečių nužudymo, 41 savo motinos, tėvo ar vaiko nužudymo, 33 sunkaus mažamečio, savo vaiko ar motinos, tėvo sveikatos sutrikdymo, 145 – nesunkaus sveikatos sutrikdymo bylos.

 

 Anykščių moterų užimtumo centro informacija

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt