| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Šimtmečio Traupis. 2018-ieji: veidai ir vardai
2018.02.12
Image
 
 Traupio miestelis, kaip ir visa Lietuva, pasitinka valstybės atkūrimo šimtmetį. Koks gi šis  kraštas Nevėžio upės aukštupy ir jo gyventojai?

Prieš šimtą metų Traupio bažnytkaimyje buvo 25 sodybos ir 231gyventojas. 1959 metais Traupyje buvo 157 gyventojai, o šimtmetį pasitinka 92 traupiečiai ir 166 aplinkinių kaimų gyventojai: Klaibūnų – 78, Laukagalių -41, Mickūniškių-13, Surdaugių-11, Žiurlių-7, Žerkiškių-5, Nevėžninkų-4, Degsnių -2, Palepeikių -2, Žaliosios- 2, Šikšnalaukio-1 faktinių gyventojų. Registruotų yra žymiai daugiau. Per šventės ir atostogų laikotarpiu, kai suvažiuoja išsibarstę atžalos, vasarotojai, Traupis būna išties gyvas.

Jauniausias gyventojas- 8 mėnesių klaibūnietis Nojus Juodikevičius, vyriausia- 97-uosius skaičiuojanti klaibūnietė Zofija Grimžienė. Traupio pagrindinę mokyklą lanko 44 moksleiviai ir 7 ikimokyklinukai. Vaikus mokyklos autobusėlis susirenka ir iš aplinkinių Levaniškių, Pusbačkių, Repšėnų kaimų.

Žinoma, neišvengiamai mažėjame, bet tie, kurie neemigravome ir likome gyventi čia, prie Nevėžio krantų, apsupti garsiojo botanikos sodo augalų karalystės, esame savo krašto patriotais: mylim Tėvynę, ja didžiuojamės ir pakiliai sveikinam Lietuvos valstybę su šimto metų jubiliejumi!

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2018.02.12 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt