| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Poema, skirta Lietuvos šimtmečiui
2018.02.19

Image 

Nenutrūkstami meilės gimtinei saitai jungia kraštietį  iš Vičiūnų Gediminą Stankevičių.  Rašytojas domisi naujienomis Traupyje, dažnai elektroniniu laišku pasveikina su šventėmis. Gediminas Traupio bibliotekai ir mokyklai yra padovanojęs kelias dešimtis savo kūrybos ir  asmeninės bibliotekos knygų, praturtinęs kraštotyros kampelį savo prisiminimais ir fotonuotraukomis iš jaunystės laikų.

Pastarajame laiške rašytojas džiaugiasi parašyta nauja poema gimtajam kraštui. Gediminas rašo: „... noriu pranešti, kad šiai progai t.y. Lietuvos 100-mečiui baigiau rašyti gal ir poemą apie Traupio apylinkės kaimus ir jų visų istoriją bei Juodgirio kautynes, kurios įvyko 1945 metų vasario 8-9 dienomis kaip tik prieš vasario 16-ąją.“

Ištrauka iš G. Stankevičiaus poemos "Ir epušės drebėjo":

"...Daugel krito vyrų, sūnų

Mūsų kaimų, apylinkės Traupio.

Bet visi jie išliko mūs atminty.

Tai kryžiai, kryželiai pilki

Kaime Klaibūnų ir mano Vičiūnų.

Tai seni kauburėliai su gėlelėm ant jų

Manojoj Girelėj, Juodgiry, Apušote.

Visada juos matau, kai lankausi

Gimtinėj savoj, mano Traupyj,

Klaibūnuos ir Vičiūnų laukuos,

Kur belikęs vien sodas manasis.

Tada vėlei menu Tėvelį ir mamą,

Kurie man prisakė: „Mylėki, sūnau,

Savo gimtinę, Lietuvą brangią,

Nepamirški žaliukų, kurie

Kraują praliejo už tavo ir mūsų

Visų šviesų, laimingą rytojų."

  Siūlome paskaityti visą poemą:

 

 IR EPUŠĖS DREBĖJO

 

G. Stankevičius gimė 1942 m.Vičiūnų kaime, mokėsi Traupio vidurinėje mokykloje. Mokykliniais metais pradėjo kurti eilėraščius, susidomėjo kryžiažodžiais. Mokėsi Tambovo (Rusija) karinės aviacijos mokykloje, įgijo aviacijos techniko specialybę. Mokydamasis jis priklausė jaunųjų literatų būreliui, gavo pradinės kūrybinės patirties. Kauno politechnikos institute įgijo radioelektronikos inžinieriaus išsilavinimą.

1998–2010 m. G. Stankevičius dirbo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto Geodezijos ir kadastro katedros mokomojoje laboratorijoje moksliniu asistentu. 

G. Stankevičius yra Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narys. Jis parašė eilėraščių knygutes vaikams "Taksiukas Golfas ir anūkėliai" (2008 m.), "Paprasti stebuklai" (2008 m.) ir "Man viska įdomu" (2009 m.), epinę poemą gimtajam kaimui "Vičiūnai" (2008 m.), humoristinę apysaką pagal pavadinimus "Antras gyvenimas" (2009 m.), eiliuotą vaidinimą vaikams "Kelionė į paslaptingą Magnolijų šalį" (2010 m.), kryžiažodžių, galvosūkių ir rebusų knygą "Vienu šuoliu" (2012 m.).

Iš rusų kalbos jis išvertė A. Prijmos publicistikos knygą "Pasaulio pabaiga?" (1999 m.), pasirašydamas Gedimino Traupiškio pseudonimu, K. Tunkevičiaus detektyvinę apysaką "Siena" (2010 m.), P. Linniko apsakymą "Marjanas". Jis parengė spaudai Jono Noreikos-Generolo Vėtros 1934 m. parašyto istorinio romano "Penki broliai" rankraštį (išleistas 2013 m.).

Nuo 2000 m. G. Stankevičius filmuojasi Lietuvos kino studijos ir kitų valstybių kino kūrėjų filmuose pagal sutartis, atlieka epizodinius vaidmenis arba dalyvauja masinėse scenose, vaidina televizijos reklamose. Laisvalaikiu sudarinėja kryžiažodžius žurnalams ir laikraščiams, paskelbė apie 2000 kryžiažodžių lietuvių ir rusų kalbomis, rašo prisiminimus.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2018.02.25 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt