| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Tegul dega Joninių laužai
2018.06.25
Image
 
 Birželio pabaigoje, Saulės grąžos metu, kai naktys būna trumpiausios, o gamta klesti, auga, - švenčiama Rasos šventė arba Kupolinės ir Joninės. "Tiek vyrai, tiek moterys šį vasaros saulėgrįžos metą sieja su vilčių ir lūkesčių išsipildymu. Šviesa, laimė, gyvenimo džiaugsmas - visa, atrodo, žengia pro gyvybės angą." – rašė Vydūnas.

Į Levaniškių bendruomenės ,,Abipus Nevėžio‘‘ organizuojamą Joninių šventę gausiai ir noriai rinkosi kaimo gyventojai ir svečiai. Šventės vedėjos Janina ir Virginija supažindino visus su Joninių papročiais, tradicijomis ir burtais. Skambėjo palinkėjimai Janinoms ir Jonams, buvo iškilmingai uždegta Joninių ugnis, o gerokai sutemus ir - Joninių laužas, kuriam ugnį įžiebti nešė vaidilutės.  

Maži ir dideli Joninių šventės dalyviai su džiaugsmu  dalyvavo estafetėse su maišais, kiaušinio nešimo rungtyje, daužė puodynę, kilnojo svarmenį, traukė virvę, pynė ir plukdė vainikėlius Nevėžio upėje, dainavo dainas apie Jonus, ir, žinoma,  ieškojo paparčio žiedo.  

Visus iki paryčių linksmino  muzikantas iš Jurbarko Nerijus Ginietis. Trumpiausia metų naktis prabėgo  nepastebimai greitai. Ačiū visiems šventės dalyviams, organizatoriams ir projekto rėmėjams – Anykščių rajono savivaldybei.

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2018.07.04 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt

Notice: Undefined property: joomlaVersion::$URL in /home/trislt/domains/traupis.lt/public_html/includes/footer.php on line 31