| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Traupyje rinkosi „Visi savi“
2018.07.02

Image 

Praėjusį šeštadienį Traupyje vyko  ketvirtasis rajono bendruomenių sambūris „Visi savi“. Vidurdienį sambūrį atidarė Traupio bendruomenės pirmininkė Alytė Obelevičienė, vėliavą kėlė jaunasis traupietis Dominykas Kiela ir ūkininkas Tomas Baravykas. 

Bendruomenių šventės šeimininkus, Traupio bendruomenę,  sveikino rajono meras  Kęstutis Tubis, Anykščių rajono vietos veiklos grupės vadovas Jurijus Nikitinas, kuris pajuokavo, kad jei šis sąskrydis ketvirtasis, o rajone veikia apie 50 bendruomenių, tad kitą kartą Traupyje sąskrydis turėtų vykti po kokių 45-erių metų.  „Troškūnai sugalvojo šią šventę, tai tapo jau puikia tradicija kaskart šventę rengti kitur. Tenka susipažinti vis su kitomis rajono vietovėmis, į kurias kitu atveju gal ne kiekvienas atvažiuotų“, - įteikdamas dovaną kalbėjo J. Nikitinas. 

Seimo nario Antano Bauros padėjėja Regina Patalauskienė perdavė Seimo nario linkėjimus ir sveikinimus, nes pats A. Baura šeštadienį dalyvavo paskutiniame pavasario sesijos Seimo posėdyje, kuriame „buldozerio principu“ buvo priiminėjami skuboti sprendimai.

Po sveikinimų ir vienas kitam pasakytų gražių žodžių, bendruomenių prisistatymą pradėjo šeimininkai traupiečiai, o Kavarsko ir Janušavos bendruomenės prisistatydamos sujungė savo pajėgas ir paaiškino kodėl. „Taigi mus sujungė vanduo. Janušavoje  gręžinys, o vandenį pumpuoja į Kavarską. Dar ir nuotekos ten kažkaip sutvarkomos...“ – pasiteisino  vienas iš muzikantų ir pasigyrė, kad jiems užteko paros, kad sugalvotų programą.

Anykščių trečiojo amžiaus universiteto komanda į sambūrį atvyko su gražiomis dainomis ir puikiomis dovanomis šeimininkams. Budrių bendruomenė, kurį pernai bendruomenių sambūrio Šlavėnuose metu pažadėjo, kad visus metus keps „baronkas“ Lietuvos šimtmečiui, šiais metais į šventę atvyko taip pat su „baronkų karoliais“ ir tikino, kad pernykštį „baronkų“ planą viršijo bent dešimt kartų...

Levaniškių kaimo bendruomenė „Abipus Nevėžio“ į šventę atsivežė „gardinį su limuzinų veislės karvytėmis“, kurį padovanojo traupiečiams.  Jungtinė Katlėrių ir Skiemonių bendruomenių komanda atvyko su gražia iniciatyva – padovanojo albumą-metraštį, kuriame Troškūnų, Naujųjų Elmininkų, Šlavėnų ir Traupio bendruomenės turės užpildyti pirmuosius metraščio lapus.

II Svirnų bendruomenės pirmininkas Romas Kubaitis pasigyrė, kad jie gyvena tokioje rajono vietoje, kuri geri ūkininkai, geriausios ir derlingiausios rajono žemės, kad apie Svirnus buvusių dvarininkų Paršelių atžala parašė ir išleido knygą. Taigi pas juos ten viskas labai gerai klostosi.

Viešintiškiai, kaip visada nuotaikingi, tad  pareiškė, kad Svirnuose nei taip gerai, nei ką. Mat pas juos aktorių daugiau, nei Viešintose gyventojų – va tai ir yra gerai, o Svirnuose tik ūkininkai...

Vašuokėnų bendruomenė taip pat turėjo kuo pasigirti – jų bendruomenė per metus pagausėjo – gimė trys mergaitės, kurios bus auginamos sveikai, nes kaime visos daržovės ekologiškos...

Nepapasakosi ir nesuminėsi visko, kuo kas gyrėsi, kokias dovanas dovanojo šeimininkams – vieni valgomas saldžias ar „mėsiškas“, kiti suvenyrines ar „nešiojamas“, išradingesni – slaptas ir nerodomas...

Po oficialiosios prisistatymų dalies, pasistiprinusios dviejų rūšių košėmis, arbata, kava ir saldumynais, bendruomenių komandos nusiteikė sportiškai – prasidėjo sporto varžybos, kurios tęsėsi bene trejetą valandų. Jas organizavo, pravedė ir kontroliavo  imtynių treneris Arvydas Krikščiūnas.

Sporto aikštyne vyko pramoginio kvadrato, pramoginio tinklinio, kamuoliuko metimo porose, smiginio, svarmens metimo, taikliausio krepšininko rungtys. Sukėlę daug juoko, išlieję nemažai prakaito, nugalėtojais tapo Levaniškių kaimo bendruomenė  „Abipus Nevėžio", Trečiojo amžiaus universiteto komanda, Šlavėnų, Naujųjų Elmininkų, II Svirnų ir  Traupio bendruomenės.

Susumavus sambūrio rezultatus, daugiausiai taškų surinko Anykščių TAU ir Levaniškių bendruomenė „Abipus Nevėžio". TAU moterims entuziastingai skandavus  „Levaniškiai", levaniškiečiams  ir atiteko pereinamoji taurė. Traupio bendruomenės pirmininkė Alytė Obelevičienė siūlė nugalėtoją išrinkti plojimais. Plojimų buvo daugmaž vienodai, bet  už levaniškiečius „perplojo“ Anykščių  TAU moterys. Taigi, kitąmet „Visi savi“ rinksis Levaniškiuose.

Po sportinių varžybų vyko ekskursija į botanikos sodą. Ekskursija vyko dviem grupėmis, kurias vedė Sigutis  Obelevičius ir sodininkė Lina Rakauskienė. Ėjo ne visi, kadangi užsitęsė sportinės varžybos.

Vėliau koncertavo grupė „Nova" iš Panevėžio, atlikėjas Nerijus vedė linksmus žaidimus, vyko diskoteka. Ir nerealios vaišės buvo, vaišių rengėjoms talkino vietinės šeimininkės Apolonija ir Stefa.

Sambūrio atmosfera buvo nuotaikinga, su paslaptingais netikėtumais ir pasipuikavimo bei pasididžiavimo dvasia.  Ir kodėl gi nesipuikuoti, jei yra kuo...

Dalina RUPINSKIENĖ

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2018.07.09 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt