| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Ką mena mūsų kaimai?
2019.03.22
Image
 
„Lietuvos vietovardžiai – tai atminties ir kalbos lobynas, o kartu – mūsų protėvių kūrybingumo išraiška. Praturtinkime savo dabartį, juos įamžindami ir prakalbindami naujai“, – sako kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Siekiant išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą, Seimo nutarimu 2019-ieji yra paskelbti Vietovardžių metais.

Lietuvos pavadinimas kildinimas nuo Lietavos upelio, tekančio per Upninkų seniūniją ir įtekančio į Nerį, pavadinimo. Traupio vardas kilęs iš trijų upių santakos – Tri – upis, ką pasakytų bemaž kiekvienas traupietis.  O kaip atsirado Laukagalių, Vičiūnų, Papartynės, Žaliosios, Nevėžnykų pavadinimai?

Kaimų pavadinimų kilmę ir jų istorijas galima sužinoti užsukus į biblioteką ir pavarčius kraštotyrinį aplanką „Kaimų istorijos“  ir susipažinus su bibliotekoje parengta  paroda „Ką mena mūsų kaimai?“.

Senųjų vietovardžių atminimas  išsaugotas „Kaimų istorijose“, surašytose dar 2001 metais. Darbą parengė bibliotekininkė Ramunė Musteikienė, talkinant buvusiai mokytojai Onai Janulytei ir mokytojai Olgai Paškevičienei su kraštotyros būrelio nariais. 109 psl. aplanke – 36 Traupio seniūnijos kaimų istorijos, kraštotyrininko Jono Lukšės parengtas Traupio parapijos gyvenviečių sąrašas nuo 1889 m. iki 2001 m., 1995 m. laikraštis  „Žiburys“, skirtas Traupio parapijos 480 – mečiui,  straipsnių apie Traupio seniūnijos kaimus rajono spaudoje fotokopijos, fotonuotraukos, informaciją apie išnykusius kaimus pateikusių asmenų sąrašas.

Užsukite į biblioteką ir susipažinkite su mūsų krašto istorijos dalimi.

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt