| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Inscenizacijose - istoriniai Lietuvos įvykiai
2009.03.31
Image
 
“Kryžkelės vėjų blaškyta,
Girių ošimo supta,
Dvasios tvirtybės laikyta
Mūsų – lietuvių tauta”. 
     Poezijos posmais Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti skirtą renginį pradėjo Traupio pagrindinės mokyklos V – X klasių moksleiviai. 

      -Šiais metais Lietuva sutinka savo tūkstantmetį, mini savo proistorės istorijos,savo civilizacijos pradžios ribą. Šiai datai negali prilygti nė viena mūsų valstybės XX amžiaus pabaigos ar XXI amžiaus pradžios įžymi data. Bet kas ta Lietuva, kokie buvo jo žmonės prieš 1000, 500 ar 300 metų?,- renginio vedantieji kvietė pažvelgti į praeities įvykius mokinių akimis.

      Moksleivių rodomos inscenizacijos nukėlė mus į pagonybės laikus, vaidilučių kūrenamą šventąją ugnį, prisiminėme legendą apie Gedimino sapną, Lietuvos krikštą, tuos skaudžius įvykius, kai lietuvių tauta kovojo už savo įsitikinimus ir papročius, gynė senuosius dievus. Inscenizacija “Žygimantas Augustas ir Barbora Radvilaitė” nukėlė į XVI amžių – Lietuvos klestėjimo laikotarpį, kai Lietuva gyveno taikiai ir turtingai. Vaizduose apie 1863 m. sukilimo žlugimą- neužgesinta Lietuvybės dvasia, žūtbūtinė kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Moksleivių sukurtas knygnešio personažas – nenugalimas kovotojas už lietuviškąją kalbą.

      Dainos “Baltas paukštis” garsai, vaidilučių piešiamos trispalvės ant visų renginio dalyvių veidų augino tvirtus lietuvybės daigelius kiekvieno mūsų širdyse. Ačiū moksleiviams ir istorijos mokytojui Broniui Pipirui už gyvą istorijos pamoką.

 

Image

Legenda apie Gedimino sapną 

 

Image

Lietuvos krikštas

 

Image

Žygimantas Augustas ir Barbora Radvilaitė

 

Image

1863 m. sukilimas

 

Image

Knygnešių laikai

 

Image 

Visi renginio dalyviai papuošiami trispalvėmis

 

 

 Parengė Ramunė Musteikienė 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2009.03.31 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Traupis.lt