| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
„Lietuva skaito“ Traupio botanikos sode
2019.05.07
Image
 
 Gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Traupio bibliotekos jaunieji skaitytojai dalyvavo skaitymo skatinimo akcijoje „Lietuva skaito“.
 
Skaitymui pasirinkome netradicinę erdvę –  vieną iš „Literatūrinių takų“ mokyklos botanikos sode. Ikimokyklinukai ir pradinukai, kartu su mokytojomis Gražina, Alyte ir Daiva, sutūpę po augalų žaluma, klausėsi  garsiai skaitomos Jono Biliūno pasakos „Laimės žiburys“.  Lietuvių novelės klasikui  Jonui Biliūnui  šiemet būtų sukakę 140 metų. Vaikai klausėsi pasakojimo apie  rašytojo gyvenimą ir kūrybą, „Laimės žiburio“ ant Liudiškių kalvos atsiradimą.  Garsiai skaitoma  pasaka  nukėlė į senus laikus, kai, norėdami pasiekti laimę, žmonės lipo į „Laimės žiburį“ ir virto akmenimis, kol galų gale vienas drąsuolis pasiekė kalno viršūnę ir „atsirado tarp žmonių laimė…”
 
Garsiai skaitomas kūrinys  vertė klausytojus pamąstyti apie drąsą ir narsumą, laimės troškimą.  Vaikai dalijosi mintimis, kaip jie supranta laimę ir priėjo išvadą, kad mažus laimės darbus jie gali daryti ir dabar: surinkti šiukšles, padėti mamai sutvarkyti kambarį, ar tiesiog nusišypsoti ir apsikabinti.

Pasamprotavę apie tai, ką išgirdo, botanikos sode vaikai ieškojo paslėptų užduočių apie knygą, skaitymą ir „Laimės žiburį“. Už teisingus atsakymus jų laukė saldieji prizai. Buvo apdovanoti mažieji bibliotekos lankytojai, per metus perskaitę daugiausiai knygų. „Geriausio skaitytojo 2019“  titulus ir prizus pelnė Agnė Ramanauskaitė, Pijus Keraitis ir Giedrius Ramanauskas.
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019.05.07 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt