| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Floristinių kilimų festivalyje Italijoje
2019.05.15
Image
 
Š. m. gegužės 9–14 dienomis Anykščių rajono komanda  dalyvavo Italijoje, Pietra Ligure mieste  vykusioje floristinių kilimų parodoje „Pietra Ligure in fliore“. „Austi“ floristinio kilimo kartu su Anykščių rajono meru, traupiečiu gamtininku Sigučiu Obelevičiumi ir kitais penkiais komandos nariais į Italiją vyko ir Traupio bendruomenės narė, botanikos daržo sodininkė Lina Rakauskienė. 
 
Komandai reikėjo pasiruošti floristines medžiagas ir gabentis jas į Italiją. Kadangi pavasarį gamta nėra dosni žiedais, buvo nutarta kilimą „austi“ iš samanų, kankorėžių, kavos tirščių ir gvazdikų žiedų. Žiedus  tiekė organizatoriai italai. „Kiekviena iš komandos narių turėjom surinkti po 15 l. kavos tirščių, po 1000 kankorėžių,  ir prikarpyti samanų, kurios padengtų apie 2 kvadratinius metrus kilimo. Į kavos tirščių rinkimą buvo įtraukti mokytojai, seniūnijos darbuotojai, pardavėjos ir kaimynai, - pasakojo Lina Rakauskienė.
 
Anykštėnai  "nuaudė"  net 23 m2 ploto kilimą, simbolizuojantį lietuvišką tautišką juostą.  Floristinių kilimų festivalyje buvo „pakloti“ net   43 kilimai iš 8 šalių.  Lietuviai turėjo progos pasigrožėti kitų atstovų floristiniais darbais, kurie žavėjo kaip  meno kūriniai, priminė dailės paveikslus. Taip pat kilimo pynėjai aplankė Pietra Ligure įžymybes: Baziliką di san Nikolo, istorines pilis san Giovanni ir kitas, grožėjosi vietiniu botanikos sodu. Vizito Pietra Ligurijoje metu Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius dalyvavo ir dalykiniame susitikime su Pietra Ligure meru, kur buvo aptartos tolesnės Anykščių ir Pietra Ligure turizmo ir kultūros sričių bendradarbiavimo galimybės.

Mūsų kilimas reprezentuoja Lietuvą ir Anykščius, italai ir užsieniečiai puikiai atsiliepia. Mezgame ryšius ir tikimės sulaukti svečių ir Anykščiuose!“ – savo feisbuko paskyroje dalijasi įspūdžiais S. Obelevičius.

Anykščių rajono komanda floristinių kilimų parodoje Italijoje dalyvauja jau antrą kartą. 2017 m. „Pietra Ligure in fliore“ dalyvavo ir Levaniškių bendruomenės „Abipus Nevėžio“ atstovė Jurgita Verikienė.
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image 
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image 
 
 
Image
 
 
Image 
 
2016 m. Anykščių komandos floristinis kilimas Italijoje
 
Nuotraukos Linos Rakauskienės ir Anykščių rajono savivaldybės
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019.05.16 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt