| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
„Prapjauni akmenį, randi kitą pasaulį“
2019.06.06
Image
 
Gegužės 6 –ąją miestelyje buvo pjaunama ne žolė, kaip įprastai, bet ...akmenys. Traupyje apsilankė uteniškis skulptorius, tautodailininkas Vytautas Šemelis ir čia pat, po pusdienio triukšmingo darbo su pjaustykle, „atgaivino“ tris akmenis, paversdamas juos skulptūromis ir padovanodamas bendruomenei.

 

Vytautas Šemelis- skulptorius, tautodailininkas, sertifikuotų tautinio paveldo tradicinių amatų meistras, senojo pynimo, žaislininkystės, klumpdirbystės amato puoselėtojas, kuria skulptūras iš medžio, akmens, ledo, vykdo edukacinius užsiėmimus. Vytauto šemelio darbai išbarstyti po visą Lietuvą.  Traupio botanikos sodui prieš keletą metų jis yra  padovanojęs net 33 akmens skulptūras.

Į Traupį skulptorius atvyko vedinas pažinties su Anykščių rajono meru, Traupio botanikos sodo puoselėtoju Sigučiu Obelevičiumi ir bendruomenės pirmininke Alyte Obelevičiene. „Susitikom su gerb. Sigučiu šventėje „Bėk bėk, žirgeli“, pakalbėjom, kad reikia atvykti į Traupį su grupe ir surengti akmens skulptūrų plenerą, bet mūsų grupė iširo, tad atvykau dirbti vienas, - kalbėjo skulptorius. Apie pomėgį  kurti akmens skulptūras, menininkas kalbėjo su užsidegimu: „ Esu savamokslis, niekur nesimokiau akmens apdirbimo subtilybių. Pas mane įgimtas erdvinis matymas, tad niekad nebuvo problema kurti skulptūras iš akmens, medžio, ledo. Patinka prisiliesti prie akmens ir pamatyti kaip akmuo atsiveria, jis viduj daug gražesnis, nei išorėj, kur būna apsamanojęs, purvinas. Prapjauni, - randi kitą pasaulį. Kurdamas turi viziją: pasižiūri į akmenį, pavaikštai, parideni, paglostai, nuvalai purvą, žemes, samanas, ištyrinėji kokia akmens forma, ką galima padaryti, kas galėtų išeiti apsprendžia dydis, išsikišimai, įdubimai, vertini, džiazuoji, improvizuoji, - kalbėjo skulptorius.

Improvizuodamas su Traupio  akmenimis, menininkas  sukūrė skulptūras baltiškais motyvais. Pjaustyti rieduliai puikiai papuoš miestelio prieigas. Menininkas išskubėjo, bet žadėjo sugrįžti prikelti grožiui daugiau akmenų ir pasivaikščioti po Traupio botanikos sodą, kuriame tarp augalų išsibarstę jo sukurtos akmens skulptūros.

 

Image 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019.06.06 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt