| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Kai suremi pečius...
2019.07.02
Image
 
Kas gali apdainuoti ar kaip kitaip išreikšti gamtos grožį, jos linijų užburiantį tobulumą ar spalvų pašėlusį žaismą, nei per žingsnelį nenutolstantį  nuo subtilumo? Ar tai paukščio giesmė, ar gamtos grožio atspindžiai gyvūnų akyse? Ar žmogaus rankų ir sielos kūriniai? Ar tik didieji kūrėjai sugeba perteikti tą nepakartojamą žavesį, kurio per savo kasdienius darbus net nepastebime? 
 
Ar dar gali šiais technologijų  laikais gamta ir žmogus susikalbėti be mikroskopo ar „skalpelio“, tiesiog taip, kaip tai darė mūsų protėviai? Ir kiek stiprus žmogaus noras pažinti ir kurti? Šie klausimai kilo praėjusią vasarą vaikštant po Traupio botanikos sodą ir besiklausant puikaus gido S. Obelevičiaus pasakojimų. Parūpo rasti atsakymą: koks tas paprasto žmogaus santykis su gamta? Kiek ta žavi kerėtoja veikia paprastą žmogų, gražina ir puošia jo kasdienę buitį? Tuo labiau kad šis sodas, žmogaus rankų kūrinys, stipriai skiriasi nuo kitų, nes augalai čia auga tarsi įprastoje savo augimvietėje, laisvi ir nevaržomi, paklusdami tik motulės gamtos valiai.

Žmogus – smalsi būtybė. Jei kyla klausimas, tai būtina rasti ir atsakymą.

Tuo tikslu paskutinį birželio šeštadienį šaunus būrys žmonių sugužėjo į Traupį: Ukmergės, Šventupės, Anykščių, Kurklių ir Traupio gyventojai. Visi susirinko paklausyti ir pažiūrėti, kaip išreiškiama gamta per meną. Visu pirma susitarėm, kad nekalbėsim apie didžiuosius kūrėjus, kalbėsim tik apie paprastus žmones. Pasigrožėję šviesios atminties Janinos Čibirienės austomis lovatiesėmis (ar kas suskaičiavo kiek ten augalų ir paukštukų?), pačiupinėję Stanislavos Gvergždienės iš Kėdainių r. Pavermenio kaimo iš klevo lapų „be siūlo be siūlelio“ nupintas skrybėles, nutarėmė, kad mums paprastiems žmogeliams menas jau yra ir tai, kas kuriama įdedant visą „dūšią“.

O tuo tarpu prie stalų vyko tikri stebuklai. Anykščių trečiojo amžiaus universiteto moterys pristatė net tris edukacines programas. Paprastos daržovės mikliose Jadvygos Miškeliūnienės rankose virto meno kūriniais. Įvairius peiliukus ir skobtukus išbandė ne vienas dalyvis, atrasdamas savyje naujus gabumus. Kartu kaip puiki ir pasitikinti pedagogė, leisdama ir jauniesiems, ir žiūrovams dalyvauti kūrybiniame procese, TAU auksarankė Elvyra Gribulienė atskleidė tapybos ant šilko paslaptis. Reikėjo tik pamatyti mažosios tapytojos iš susijaudinimo prikąstą lūpą... Visad spinduliuojanti gerumą Laimė Jasiūnienė kantriai mokė renginio dalyves siuvinėjimo kaspinėliais technikos. Tikiu, kad po renginio ne viena grįžus namo papuoš kaspinėlių gėlėmis savo rūbą ar rankinę.

Aldutė Lučinskaitė, dainuojamosios poezijos atlikėja iš Ukmergės, panardino klausytojus į gitaros garsų, gėlių spalvų ir kvapų jūrą. Kurklių muzikantai linksmino klausytojus melodijomis, kuriose, suprantama, pagrindiniu motyvu skambėjo gamtos grožio natos.

Šauniosios žodžio meistrės Emilija Vebrienė ir Birutė Stundienė įtraukė visus į pasakų ir mįslių pasaulį kuriame aktyviai dalyvavo praktiškai kiekvienas.

Mažieji dailininkai spalvotomis kreidelėmis dekoravo šaligatvį. Stebuklingai kvepėjo Traupio moterų paruošta žolelių arbata kuria vaišinosi dalyviai. O vėliau botanikos sode skambėjo lankytojų klausimai ir susižavėjimo šnabždesiai, sodininkei Linai Rakauskienei vedant augalų karalystės takais.

Taip ir vėl bendromis jėgomis gimė renginys, kuris, mano manymu, stipriai skiriasi nuo kitų tuo, kad vienija visus veikloje ir kūrybiniuose ieškojimuose, nekreipiant dėmesio į atstumus, amžių ar požiūrių skirtumus. Nuoširdžiausias ačiū Traupio bendruomenės nariams ir Janinai Savickienei už pagalbą ir geranoriškumą. Ačiū ir jums, brangūs dalyviai ir žiūrovai.

Gal kam įdomu, ką gi aš veikiau šiame renginyje? Ogi beveik nieko. Truputėlį susitariau, mažumėlę paorganizavau, šį bei tą suradau, ir, galų gale, viską jums papasakojau. Dar kartelį tariu AČIŪ visiems dalyviams ir pagalbininkams.
 
Giedrė Steponėnienė
 
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image 
 
 
Image 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019.07.02 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt