| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Bibliotekoje - A. ir J. Malinauskų darbų paroda
2009.04.13

Image

 

        Šventinio velykinio koncerto metu Traupio kultūros namuose atidaryta Angelės ir Juliaus Malinauskų kūrybinių darbų paroda persikėlė į biblioteką ir čia bus eksponuojama iki gegužės vidurio. 

        Angelė ir Julius – janapoliečiai pensininkai, prieš aštuonerius metus iš Panevėžio avykę gyventi į tėvų namus. Angelė, kaip ir dauguma moterų, mezga, neria, bet neatsilieka ir nuo mados – kuria papuošalus iš veltos vilnos. Julius nuo pat jaunystės save išreiškia tapyboje. Gražūs tėviškės peizažai nebetelpa tvarkinguose namuose, tad puošia net garažo sienas. J. Malinauskas yra dalyvavęs parodoje tuometinėje savo darbovietėje – Panevėžio „Ekrane“.
        A.ir J. Malinauskai- meniški žmonės, kuriantys aplink save grožį. Jų sodyba pripažinta viena iš pavyzdingiausiai tvarkomų sodybų, apdovanota diplomu. O nemigo naktimis, slaugydama pasiligojusią mamą, Angelė sugeba pabėgti nuo rūpesčių susikaupusias mintis užrašydama eilėmis. Nė vienas giminės susibūrimas neapsieina be Angelės eiliavimų. Bibliotekininkės paprašyta parašyti autobiografiją kraštotyriniam darbui „Kuriančios rankos“, Angelė greit rado išeitį: jos ir vyro gyvenimo aprašymai virto ištisa poema.Štai kaip Angelės lūpomis kalba Julius:  „ .... Kai jau mokslus aš baigiau
 Ir Angelę sutikau,
 Man jinai labai patiko.
 Abejonių nebeliko-
 Nutarėm tada abu
 Eit gyvenimo keliu.

 Vos iš juoko lūpa jai neplyšo,
 Kai pareiškiau aš rimtai:
 „Tau paveikslą nutapysiu būtinai!”.
 Nuo to laiko ar laisvalaikio metu,
 Ar po darbo vakarais,
 Prie spingsulės, kaip kadais,
 Imu dažus ir teptuką,
 Ir tapau aš paveiksliuką.
 Dailės mokslų baigt aš negalėjau,
 Nes lėšų tam neturėjau.
 Savamokslis aš buvau,
 Kaip mokėjau, taip tapiau.”


        Daug kas galbūt pasakytų, anokie čia menininkai, daug kas mezga, neria, piešia. Bet mums, nedidelio miestelio bendruomenei, brangus ir įdomus kiekvienas kaimo žmogus. Kaip yra pasakęs rašytojas R.Vanagas : “paprasti žemės grumsteliai “, bet jie slepia savyje neišsemiamus gyvenimo išminties klodus.
        Bibliotekoje galima rasti daug medžiagos apie traupiečius kraštotyriniuose darbuose “Kuriančios rankos”, “Iškilieji krašto žmonės”, “Traupiečiai: maži ir dideli”.

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2009.04.14 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Traupis.lt