| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Levaniškiečiai sukvietė „Visus savus“
2019.08.17
Image
 
Praeitais metais laimėjusi teisę rengti bendruomenių šventę, šeštadienį Levaniškių bendruomenė „Abipus Nevėžio“  sukvietė rajono bendruomenes į sambūrį „Visi savi“.
 
Į penktą kartą vykstantį bendruomenių sambūrį atvyko dvylikos rajono bendruomenių atstovai.Vidurdienį sambūrį atidarė Levaniškių bendruomenės pirmininkė Nerija Kairienė ir Traupio seniūnė Daiva Tolušytė, kuri sakė, kad tokie sambūriai – tai proga ne tik bent kartą per metus susitikti, ne tik parodyti save, bet ir sužinoti apie kitus bei pakovoti dėl pagrindinio prizo – stipriausios bendruomenės vardo.

Bendruomenių šventės šeimininkus, Levaniškių bendruomenę, ir visus, susirinkusius į šventę sveikino rajono meras Sigutis Obelevičius bei vicemeras dainius Žiogelis, administracijos darbuotojų vardu sveikino Inga Bereznevičiūtė ir Loreta Pesliakienė. Anykščių rajono vietos veiklos grupės vadovas Jurijus Nikitinas, sveikindamas susirinkusius, kalbėjo: „Kuomet prieš penkerius metus Troškūnai sugalvojo šią šventę, ji tapo puikia tradicija pabendrauti neformaliai. Kaskart šventę rengiant kitur, tenka susipažinti vis su kitomis rajono vietovėmis, į kurias kitu atveju gal ne kiekvienas atvažiuotų“. Gausiai susirinkusius bendruomenių atstovus sveikino Seimo narys antanas Baura bei artimiausi levaniškiečių kaimynai iš iš Panevėžio rajono – Raguvos miestelio bendruomenės nariai.

Po sveikinimų ir vienas kitam pasakytų gražių žodžių, palinkėjimų ir pašmaikštavimų, bendruomenių prisistatymą pradėjo šeimininkai, kurie tikino, jog „mūsų dienos, kaip šventė, kaip žydėjimas vyšnios...“ Kavarsko ir Janušavos bendruomenės sujungė savo pajėgas ir paaiškino kodėl. „Taigi mus sujungė vanduo. Janušavoje gręžinys, o vandenį pumpuoja į Kavarską. Dar ir nuotekos ten kažkaip sutvarkomos...“ – pasiteisino vienas iš muzikantų.

Anykščių trečiojo amžiaus universiteto komanda atvyko su puikiomis dovanomis šeimininkams ir juokavo, kad labai gera būti senjorais, nes gali daryti ką nori ir kada nori... Traupietės pašoko nuotaikingą šokį bei pasidžiaugė, kad „ šiais metais kaimyno tvartas dega“, turėdamos omenyje, jog praėjusiais metais jie rengė bendruomenių sambūrį. Vašuokėnų bendruomenei atstovavo jaunimas, leliūniečiai skaitė ilgą postringavimą iš vienos raidės, vėliau „peršoko“ į politines vingrybes. Budrių bendruomenė suvaidino komediją, kaip Jonas laivą iš valgomų dalykų meistravo, o dainuodama mažoji Urtė privertė visus pakilti iš savo vietų ir kartoti šokio judesius. Naujųjų Elmininkų ir Šlavėnų bendruomenių „jungtinis darinys“ bene labiausiai pralinksmino visus, nes, kaip paaiškėjo, šias bendruomenes sujungė didžiulė vyro ir moteriškės meilė...
 
Raguvėlės moterų klubė „Bitė“ ir Raguvėlės bendruomenės atstovai pasakojo apie vasarą vykdomą bendrą edukacinį darbą, burbiškiečiai „iš širdies į širdį“ pasibeldė ne tik daina, bet ir dovanodami Lietuvos vėliavos spalvų širdelės formos sumuštinių padėklą. Jungtinė Katlėrių ir Skiemonių bendruomenių komanda linksmino savo pašmaikštavimais, išsiaiškinusi, kad „kai bloga- kviečiamės greitąją, kai per daug gera – kviečiamės policiją...“Kapela „Vingerinė“ pristatė Viešintų bendruomenę daina, kviesdami pamatyti „Kaip pas mus gražu“.

Po nuotaikingų bendruomenių prisistatymų, vieni domėjosi panevėžiečių tautodailininkų darbais, kiti grožėjosi Anykščių trečiojo amžiaus moteriškių piešiniais ant šilko, bižuterija bei meniškais išpjaustytais arbūzais, dar kiti stoviniavo prie šeimininkių, pasiruošusių aiškinti, kaip kepami šakočiai. Dalyvius domino vietinio auksarankio Laimučio Barausko pagamintos medinės pelėdos ir arklio traukiamas vežimaitis.

Pasistiprinusios dviejų rūšių košėmis, arbata, kava ir saldumynais, bendruomenių komandos nusiteikė sportiškai- prasidėjo sporto varžybos, kurios tęsėsi bene trejetą valandų.

Futbolo varžybas laimėjo Viešintų bendruomenė, estafetėje „Milžinai ir Nykštukai“ greičiausia buvo Budrių bendruomenės komanda, bėgimo „Susipykusiais batais“ rungtį laimėjo Viešintų bendruomenė, „Skraiduolio“ rungties nugalėtoja- Burbiškio bendruomenė, smiginį taikliausiai mėtė Nojus iš Burbiškio bendruomenės, baudų mėtymo varžybas laimėjo Leliūnų bendruomenės atstovas.

Visoms dalyvavusioms bendruomenėms buvo įteiktos padėkos, šakočiai ir laimės pasagos, o rungčių nugalėtojams – taurės. Dėl pirmos vietos laimėtojo organizatoriams teko kreiptis į dalyvius, nes Budrių ir Leliūnų bendruomenės surinko po vienodą balų skaičių. Dalyviai vienodai palaikė abi bendruomenes, teko traukti burtus. Burtai lėmė pirmą vietą Budrių bendruomenei, kuriai buvo įteikta pereinamoji taurė ir nugalėtojų vainikas ir kuriai kitąmet „degs kojų padai“, nes teks rengti bendruomenių sambūrį.

Pasportavę, išmokę kepti šakočius, pinti krepšius ir tautines juostas, apdovanoti, gal ir pavargę, bet linksmai nusiteikę, talkinant Kavarsko centrinės bendruomenės dainorėliams, susikibę rankomis sudainavo „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“ ir ... patraukė prie bendro vaišių stalo.
 
 
Dalina Rupinskienė,
"Šilelis" 
 
Projektą rėmė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija
 
Image
 
 
Image
 
 
Image 
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image 
 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019.10.01 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt