| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Traupiečiai istoriniame Baltijos kelyje
2019.08.21
Image
 
Lygiai prieš 30 metų, 1989 m. rugpjūčio 23 d., įvyko Baltijos kelias. Vienas jautriausių ir unikaliausių įvykių Baltijos šalių istorijoje, kuriame dalyvavo per 2 milijonus Estijos, Latvijos ir Lietuvos žmonių.

Kiek Baltijos kelyje dalyvavo traupiečių, sunku tiksliai pasakyti. Paklausinėjus gyventojų, daug kas prisimena vykę susikibti į gyvąją grandinę magistralėje Vilnius – Panevėžys ties Katinų kaimu Velžio seniūnijoje. Vieni vyko seniūnijos ir kolūkio autobusais, kiti savais „Žiguliukais“, „Moskvičiais“, vaikai ir jaunimais mynė dviračiais.

Mantas Pūkas prisimena, kad jį kartu su broliu ir   šviesios atminties kunigu Steponu Galvydžiu bei vargonininku Jonu Porciku, vežė Antanas Kairys, vairuodamas septynvietę „Volgą“. Traupietė Lina, tuomet penkiolikmetė moksleivė, prisimena su draugais vykusi autobusu ir jiems įspūdį paliko  iš malūnsparnio krentančios gėlės ant susikibusių rankomis žmonių.

Gaila, neturime nuotraukų. Traupiečiai neprisimena, kad būtų buvę  fotografuojami. O šios nuotraukos – iš Povilo Jurkšto fotografijų archyvo, kuriame užfiksuoti Viešintų krašto Baltijos kelio dalyviai. Į kadrą papuolę šviesios atminties kun. Steponas Galvydis ir vargonininkas Jonas Porcikas turbūt stovėjo šalia viešintiškių. Šiomis fotografijomis feisbuke pasidalino kraštotyrininkė Irma Randakevičienė.

 Image

 

Image

 

Image 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019.08.21 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt