| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Pirmoji rudens šventė - Mykolinės
2019.09.30
Image
 
Paskutinįjį  rugsėjo sekmadienį Traupyje buvo švenčiama jau tradicija tapusi Mykolinių šventė. Po šv. Mykolo atlaidų bažnyčioje, visi sugužėjo į Traupio kultūros namus, kur laukė rudens puokščių ir kompozicijų paroda, derliaus gėrybių mugė ir linksmas „Jazmino“ spektaklis.
 
Nuo senovės iki Mykolinių buvo įprasta nukasti bulves, tad šventės akcentas buvo daržo karalienė bulvė. Ji puikavosi parodos  darbeliuose, apie bulvę buvo pasakojamos įdomybės, posakiai, menamos mįslės. Tik gaila, kad apsiniaukęs dangus grasino lietumi ir  atėmė planuotą pramogą: kūrenamą laužą ir jame kepamas bulves.
Mykolinės senovėje buvo vadinamos ir Vėjų diena. Štai kokias žinias skelbia arkangelo Mykolo trimitas, pranešė šventės vedančiosios  „Bulvinukė“  ir „Šermukšniukė“:  jei šią dieną vėjas iš vakarų- žiema bus permaininga, su atlydžiais; jei iš pietų – švelni ir šilta; jei iš rytų – žiema žvarbi; jei iš šiaurės – šalta ir snieginga. Kadangi šventės dieną vėjas buvo iš rytų – žiemą pasitiksime šelnią ir šiltą.

Įminę mįsles, pasiklausę pasakojimų ir pajuokavimų apie bulvę ir Vėjų dieną, pasveiknę vienintelį šventės varduvininką  S. Obelevičiaus anūką Mykolą, žiūrėjome Traupio mėgėjų teatro „Jazminas“ vaidinimą „Kai atsarga daro gėdą“. Smagiai pasijuokėme iš žmogaus ydų – gobšumo ir noro pasipelnyti.  Pamokančią istoriją, kuri verčia susimąstyti, ar visada perkame tai, ko tikrai labiausiai reikia, suvaidino  Rasa Gvozdienė, Stefa Krištaponienė, Elvyra Sakalauskienė, Inga Kielienė. Visi džiaugsmingai sutiko kurį laiką teatro vaidinimuose nedalyvavusį artistiškiausią teatro aktorių Algį Terminską, puikiai įkūnijusį žydelį krautuvininką. Spektaklį režisavo niekada idėjų naujiems teatro pasirodymams nepritrūkstanti meno vadovė Janina Savickienė.

Iš kūrybiškumu stebinusios rudeninių puokščių ir kompozicijų parodos rinkome pačią originaliausią. Ja tapo Miglės Mincytės sukurta pasipuošusių šluotų šeimynėlė, kuri skelbė: “Lekiam vasaros ieškoti...”.

Seniūnija visus Mykolinių dalyvius vaišino karšta koše, kurią dalijo pati seniūnė Daiva Tolušytė, bendruomenė kvietė  žolelių arbatos ir gardaus pyrago paragauti, mugėje nusipirkome ne tik įvairių rudens gėrybių, bet ir  džiovintų baravykų, riešutų.  Malonu buvo pasišnekučiuoti, aptarti derlių, pabendrauti su kraštiečiais ir  džiaugtis smagiai praleista Mykolinių popiete.
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
Image 
 
 
Image
 
 
Image 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019.09.30 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt