| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
„Metų traupiečiai 2019“ ir „Baltoji pavana“
2019.12.09
Image
 
Gruodžio 6 –osios vakarą Traupio kultūros mamai  prisipildė pasakiško grožio kostiumais pasidabinusių damų ir ponų. Į Traupį su koncertine programa atvyko Anykščių kultūros centro istorinio šokio studija “Baltoji pavana”. Čia vyko Traupio bendruomenės organizuota šventė “Rudens darbus pabaigus”, kurios metu buvo pagerbti Metų traupiečiai.
 Nuo 2005 m. bendruomenės valdybos iniciatyva išrenkamas Metų traupietis ir Metų jaunasis traupietis. Metų traupietį renka visi gyventojai slaptu balsavimu, o jaunąjį traupietį išrenka bendruomenės valdyba.
 
2019 –ųjų Metų traupiečiu išrinktas gamtininkas Sigutis Obelevičius. Jo įkurtas unikalusis botanikos sodas augalų gausa ir įvairove džiugina  traupiečius ir turistus iš visos Lietuvos ir užsienio. Čia įkurta mokymo bazė ir edukacinės erdvės. Po vadovavimo rajonui darbo valandų ir savaitgaliais čia beveik visada galima sutikti sodo įkūrėją, kuris  veda ekskursijas, prižiūri augalus, pildo sodą naujomis rūšimis. Čia auga jau 10 000 pavadinimų augalų. Sigutis Obelevičius, be jo politinės ir mokslinės veiklos, yra aktyvus bendruomenės narys, švenčių ir renginių Traupyje dalyvis, patarėjas augalų auginimo klausimais, žaidžia krepšinį Traupio komandoje.

Metų jaunąja traupiete išrinkta dešimtmetė Eglė Baravykaitė. Mergaitė yra  bendruomeninės veiklos entuziastė, floristinių kilimų kūrėja, aktyvi kultūrinių renginių dalyvė: šoka, dainuoja, vaidina. Eglė šįmet tapo respublikinio dainavimo konkurso Klaipėdoje “Linksmieji perliukai” laureate, dalyvauja vokaliniuose ir  madų demonstravimo konkursuose įvairiuose miestuose. Ji yra šauniausia Traupio pagrindinės mokykos pradinukė, mokyklos konkursų prizininkė. Stebina  Eglės pareigingumas, atsakingumas, maksimalizmas. Kokios tik veiklos mergaitė įmtųsi, viską padaro puikiai.

Metų traupiečių veikla atsispindėjo renginio metu demonstruojamose skaidrėse. Nominantams statulėles įteikė bendruomenės pirmininkė Alytė Obelevičienė ir seniūnė Daiva Tolušytė. Eglę taip pat sveikino ir atstovė iš kaimyninės Raguvos bendruomenės Deimantė Zinkevičė, dėkodama jai už aktyvų dalyvavimą raguviečių šventėse.
Įteikus apdovanojimus, suskambo renesansiškos muzikos garsai ir į sceną šokio žingsniu žengė įspūdingais kostiumais žėrintys šokėjai. “Baltoji pavana” kartu su vadove Jūrate Useliene nukėlė žiūrovus į XV amžių, į  Renesanso dvasią. Klausėmės Šekspyro sonetų, stebėjome užburiantį pasirodymą.  Kai  šokėjai pasiūlė kartu nusifotografuoti, pasijutome tarsi atsidūrę karališkame pokylyje.
 
 
Renginys finansuotas iš Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Anykščių rajono savivaldybėje.
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019.12.09 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt