| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Bendruomenės diena botanikos sode
2009.06.12

Image 

 

        Traupiečiai dažnai mato, kaip prie pagrindinės mokyklos sustoja autobusai ekskursantų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio,norinčių pamatyti garsųjį botanikos sodą. O juk patys miestelio gyventojai ne visi jį regėję ir susipažinę. 

        Traupio bendruomenės valdyba pakvietė visus miestelėnus, kurie nori plačiau sužinoti, kas auga mūsų garsiajame sode į ekskursiją – susitikimą su botanikos sodo įkūrėju, rajono meru S. Obelevičiumi.

        Botanikos sodo, kuriame šiuo metu auga net 6000 įvairių augalų, įkūrėjas supažindino traupiečius su įdomesniais arboretumo, kuriame auga per 1000 įvairių medžių ir krūmų, augalais. Grožėjomės japoniškomis vyšniomis, glostėme švelniąją himalajinę pušį, uostėme virgininį kalikampį, kurio žiedų kvapas – kaip parūgusio vyno, žavėjomės riešutmedžio giminaite- didžiąja karija. Čia auga amūrinis kamštelis, iš kurio žievės daromi kamščiai šampanui.

         Amerikos augalų kolekcijoje grožėjomis magnolijomis, įspūdingų lapų patalpomis, tulpmedžiais,sužinojome , kad čia auga cukrinis klevas, kurio sula saldi, kaip cukrus.

        Susipažinome su tolimųjų kraštų augalais,kurie, anot kiniečių, turi tonizuojančių savybių ir grąžina žmogui jaunystę. Pasikėlėme į alpinariumą , kur auga edelveisai, kvepiantys baravykais, nykštukiniai bambukai, kurie vieninteliai gali peržiemoti Lietuvos klimato sąlygomis. Sužinojome, kad alpinariume auga augalas, kurio nuoviru buvo nunuodytas Sokratas. Tai – dėmėtoji mauda.

        S.Obelevičius leido išuostyti visus prieskoninių augalų kolekcijoje augančius žolynus: įvairių rūšių mėtas, anyžinį lafantą, vaistinę balzamitą, kurią patrynus užkvimpa kramtomąja guma, sužinojome, kad čia augančią kraujalakę galima dėti į šaltibarščius, nes ji kvepia agurkais. O gumbuotąjį gurgždį , pasirodo, senieji lietuviai valgė vietoj bulvių...

        Daug ką sužinojome. Esame dėkingi mūsų miestelio gyventojui, rajono merui, nuostabaus sodo įkūrėjui, kad Traupio vardas garsėja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Įteikta S.Obelevičiui dovana - alyvos „Afgane“sodinukas merą nustebino: ko gero botanikos sode toks augalas dar neauga...

        Labai gardi buvo arbata, kurios gerti susirinkome į bendruomenės salę, prisiskynę darže augančių įvairių rūšių mėtų, melisų, anyžių. Atrodo, tokios dar nebuvome gėrę...

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image 

 

Lina Rakauskienė, Ramunė Musteikienė 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2009.06.12 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2019 Traupis.lt