| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
„Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“
2020.03.05
Image
 
Kalba – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Kalba mums leidžia bendrauti su kitais: dalytis mintimis, jausmais, prisiminimais. Bene labiausiai meilę  kalbai ir žodžiui parodė didis Lietuvos dainius Justinas Marcinkevičius. 
Į literatūrinę popietę „Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“, skirtą poeto, dramaturgo, vertėjo, akademiko Justino Marcinkevičiaus 90 – mečiui ir lietuvių kalbos dienoms paminėti, Traupio biblioteka pakvietė vyresniųjų klasių moksleivius. Vaikai susipažino su paroda „Lietuvių kalbos riteris Justinas Marcinkevičius“.  Bibliotekininkė vaikams papasakojo apie didį poetą, vadintą tautos sąžine, jo kūrybą, kuri buvo tautiškumo, lietuviškumo, dvasingumo etalonas. Vaikai klausė skaitomų J. Marcinkevičiaus posakių, citatų, prasmingų minčių  kalbai, knygai, tautai.

Antroji renginio dalis – lietuvių kalbos viktorina. Moksleiviai, susibūrę į komandas „Kableliai“ ir „Daugtaškiai“ sprendė lietuvių kalbos testą, rungtyniavo, kas daugiau žodžių sudarys iš tarptautinių žodžių, prisiminė abėcėlę, rašydami botanikos sodo augalus abėcėlės seka. Įdomu buvo prisiminti ir suvaidinti patarles, posakius.

Popietę baigėme  Justino Marcinkevičiaus žodžiais knygai: „Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui - nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais“.
 
 
Image
 
 
Image 
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Traupis.lt