| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Traupis pasipuošė skulptūra
2020.05.20
Image
 
Gegužės 19 –osios dienos pavakary į Traupio miestelio centrą „atšokavo“ varlė. Ne paparasta varlė, o įspūdinga medžio skulptūra. 3 m ilgio ir 1,6 m aukščio skulptūros autorius – Anykščių menininkas Žilvinas Pranas Smalskas.
 
 „Tai naujausias Ž.P. Smalsko darbas. Jo medinės skulptūros puošia daugelį Anykščių rajono vietų. Sakykim, Troškūnams jis sukūrė šerną, Staškūniškiui – lydeką. Traupiui varlė  pasirinkta neatsitiktinai, nes šis gyvūnas tapęs ir miestelio simboliu, nes Traupyje yra įkurta varlių veisykla.  Varlės gerai jaučiasi ir išgyvena tik švarioje aplinkoje, kur jų yra, gamta mažiausiai paliesta civilizacijos. Jos dažniausiai neršia užlietose pievose ir gyvena tik švariuose, valomuose stovinčio vandens telkiniuose. Pastaraisiais metais dėl nepalankių gamtinių sąlygų varlių pastebimai sumažėjo“, - rašo www.nyksciai.lt
 
Skulptūrą iš Anykščių atgabeno ūkininkas T. Baravykas, į nuolatinę „gyvenamąją“ vietą Varlę atlydėjo ir pats autorius Ž. P. Smalskas. Naująją  „gyventoją“ pasitiko ir prie seniūnijos gėlyno „nutupdė“ bendruomenės pirmininkė A. Obelevičienė, seniūnė D.Tolušytė, traupiečiai.  Varlei žadama išrinkti vardą ir nudažyti, kaip ir priklauso, žaliai. Spalvinimo smagumas bus patikėtas  vaikams, vos tik baigsis karantinas.

“Čia bus žalioji rupūžė, saugoma Europos mastu! Ne šiaip koks menkas varliagyviūkštis...”- kalbėjo gamtininkas S. Obelevičius.

 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image
 
 
Image 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2020.05.20 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt