| Nauja paskyra
Powered by Core Design
 
 
Edukacinė veikla Traupio botanikos sode
2020.06.26
Image
 
Traupio mokyklinis botanikos sodas – vienintelis toks Lietuvoje. Jame auga apie 11 tūkstančių augalų rūšių, formų bei veislių: čia įkurtos retųjų augalų, prieskoninių augalų, miško augalų, svogūninių augalų, vandens ir pelkių augalų, Tolimųjų Rytų, Japonijos augalų, Šiaurės Amerikos augalų kolekcijos, aboretumai, rododendrynas, vaismedžių sodas. Traupio botanikos sodo kolekcijos nacionalinės floros rinkiniais išsiskiria net iš garsiausių Europos botanikos sodų.
 
Mokyklos botanikos sodas - integruota edukacinė erdvė. Mokyklos direktorės Janinos Palikevičienės pastangomis  sukurta  mokymo bazė, kur  vyksta biologijos, gamtos pažinimo pamokos, integruojami įvairūs dėstomieji dalykai. Tam sukurti, pavyzdžiui, ,,Literatūrinis takas“ su devynių rašytojų stotelėmis, ,,Paukščių takas“,  ,,Mitologinis riedulių takas“. Pradinių klasių mokiniams čia organizuojami piešimo augalų žiedlapiais užsiėmimai. Botanikos sode edukacinės veiklos vykdomos ne tik mokiniams, bet ir visiems norintiems – ekskursijas veda sodo steigėjas Sigutis Obelevičius ir mokyklos sodininkė.

Traupio bibliotekoje yra parengtas informacinis kampelis „Edukacinė veikla Traupio botanikos sode“. Medžiagą surinko ir 13 aplankų su visa informacine  apie botanikos sodą ir jo edukacines erdves parengė Traupio mokyklos direktorė Janina Palikevičienė.

Parodoje eksponuojami Traupio botanikos sodo 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 metų metraščiai, kuriuose aprašomi  atlikti darbai, augalų kolekcijos, apsilankę svečiai, fenologijos įdomybės, straipsniai spaudoje. Lankytojai gali susipažinti su botanikos sode įrengtais takais: geografiniu, literatūriniu, riedulių, paukščių; rasti informaciją apie edukacinė programą pradinių klasių mokiniams; spausdinama konferencijos „Edukacinės erdvės švietimo įstaigose – pažinimo, kūrybos ir vadybos darna“ medžiaga.

Traupio pagrindinė mokykla dalyvauja kas dvejus metus vykstančiame Lietuvos mokyklų edukacinių erdvių konkurse. Kaip viena iš nugalėtojų  mokykla buvo paskelbta 2016 ir 2018 metais.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2020.06.26 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
 
 
proDESIGN.lt


   
 
 
 
 
 

Copyright © 2021 Traupis.lt